OGŁOSZENIA 31. 12. 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31. 12. 2023 r.

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”, zapraszamy osoby chętne, które chciałby dołączyć do naszej wspólnoty i pogłębić swoją wiarę.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca: a) w czwartek, w Kościele Gimnazjalnym od godz. 8.30 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17.00 do 18.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla Róż Różańcowych; b) w piątek, w Kościele Gimnazjlanym: od 17.00 do 18.00 spowiedź, o 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; c) w sobotę 6 stycznia, w Kościele Gimnazjalnym, po Mszy św. o godz. 7.30 zostanie odprawione nabożeństwo pierwszosobotnie;
 4. Chorych z posługą sakramentalną ks. Karol odwiedzi w sobotę 13 stycznia, a ks. Dominik w sobotę 3 lutego od godz. 9.00.
 5. Różaniec Męski w tym miesiącu odbędzie się 6 stycznia w Kościele MBKP po Mszy o godz. 7.30.
 6. W najbliższy piątek po Mszy św. odbędzie się obowiązkowe spotkanie wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania w Kościele Gimnazjalnym.
 7. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę w Kościele Gimnazjalnym. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.
 8. Dzisiaj przeżywamy ostatni dzień Roku Pańskiego 2023, po mszy św. o godz.19:00 wystawienie NS i nabożeństwo dziękczynne za miniony rok.  Natomiast jutro rozpoczniemy Nowy Rok 2024, przypominamy o obowiązkowym uczestnictwie w Mszy św. 1 stycznia w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. tego dnia zostaną odprawione wg. porządku niedzielnego.
 9. 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie z placu Emsdetten wyruszy Orszak Trzech Króli. Spotykamy się o godz. 13:00, formowanie orszaku zaczniemy o godz. 13:15 i przejdziemy ulicami Okrężną, Kościuszki, Stary Rynek, Gimnazjalna do Kościoła Gimnazjalnego gdzie oddamy pokłon Panu Jezusowi i wspólnie z zespołem Benedictus zaśpiewamy kolędy. Zapraszamy całe rodziny. Tego dnia Msze św. zostaną odprawione wg. porządku niedzielnego.
 10. Dziękujemy p. Andrzejowi Skibie za przyjęcie zaproszenia do Chojnic chóru męskiego ,,Słowiki 60” ze Szczecina. W niedzielę 7 stycznia w Bazylice, o godzinie 12.00 chór będzie uczestniczył w Mszy św. i bezpośrednio po niej odbędzie się koncert. Na V Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym ,,Varsovia Cantat” chór zdobył ,,Złotą Lirę”. Zapraszamy na koncert kolęd.
 11. Od 27 grudnia 2023 r. odwiedzamy naszych parafian tradycyjnie z wizytą duszpasterską, jako duszpasterze pragniemy odwiedzić Was, drodzy Parafianie, aby poprzez wspólną modlitwę dziękować Panu Bogu za otrzymane łaski i prosić o dalsze błogosławieństwo na 2024 rok. W soboty kolędowanie będziemy rozpoczynali o godz. 14.00, w niedziele o godz. 15.00, w pozostałe dni tygodnia o godz. 15.30. W razie niemożności przyjęcia „Kolędy” w wyznaczonym terminie, prosimy o kontakt z ks. Karolem w celu ustalenia dogodnego terminu. Plan kolęd:
2. 1 WTOREKUL. DWORCOWA (NR. PARZYSTE)
  3. 1 ŚRODAUL. DWORCOWA (NR. NIEPARZYSTE)
UL. ŁUŻYCKA, UL. KASZUBSKA, UL. SĘDZICKIEGO,
UL. BRONIEWSKIEGO,
UL. ŁUKOWICZA
4.1 CZWARTEKAL. BRZOZOWA (NR. PARZYSTE)
  5. 1 PIĄTEKAL. BRZOZOWA (NR. NIEPARZYSTE),
UL. PARKOWA, UL. PABICHA, UL. BIELICKIEJ,
UL. KRASICKIEGO, UL. SPACEROWA,
UL. WARYŃSKIEGO
 1. W miesiącu styczniu ze względu na wizyty duszpasterskie biuro parafialne będzie czynne tylko w godzinach przedpołudniowych.
 2. Przypominamy, iż w zakrystii możemy zaopatrzyć się w wodę święconą w buteleczkach.
 3. Jest do nabycia „Pielgrzym”.
 4. W niedzielę 7 stycznia o g. 15.00 zapraszamy do kościoła pw. Chrystusa Miłosiernego
  w Chojnicach na koncert kolęd pt. „Ciemna nocy niepojęta” w wykonaniu zespołu „3+1”.
 5. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Wiktror Winkowski, śp. Bernadeta Sładczyk, śp. Arkadiusz Weder, śp. Janina Łapińska   . Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *