Ogłoszenia 4.06.2023 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, czyli wspólną modlitwę litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od poniedziałku do soboty z Mszą św. o godz. 18.00, w niedzielę, z Mszą św. o godz. 12.00.

3. W związku z wyjazdem młodzieży do bierzmowania na spotkanie w Pelplinie pt. „Przystań” prosimy:

a) aby zgody na wyjazd odbierać po każdej Mszy św. z zakrystii lub z biura parafialnego w godzinach jego urzędowania

b) zgody wypełnione prosimy przynosić do zakrystii po każdej Mszy św. lub do biura parafialnego.

Koszt wyjazdu to 20 zł; pozostałe koszty wyjazdu pokrywa nasza parafia.

Prosimy o przynoszenie wypełnionego dokumentu do 13 czerwca włącznie.

4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”.

5. We wtorek na godz.17.00 zapraszamy dziewczynki, które chciałyby sypać kwiaty podczas procesji „Bożego Ciała” oraz w jej oktawie. Prosimy też o przynoszenie kwiatów do sypania na „Boże Ciało” do zakrystii.

6. W związku z bardzo małą frekwencją na ostatnim spotkaniu dla kandydatów do bierzmowania, zapraszamy ponownie wszystkich kandydatów wraz z rodzicami na spotkanie w najbliższą środę po Mszy św. o godz. 18.00, abyśmy mogli przekazać istotne informacje.

7. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu w Bazylice o godz. 9.00, po zakończeniu procesji oraz o godz. 19.00, a w Kościele Gimnazjalnym o godz. 7.30 i 16.00. Procesja Bożego Ciała wyruszy po zakończeniu Mszy św. o godz. 9.00.

Zapraszamy do uczestnictwa w Oktawie Bożego Ciała. Msza św. z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół Bazyliki w łączności z Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.

8. Biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 9 czerwca.

9. W piątek o godz. 17.00, w kościele gimnazjalnym pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem.

10. 14 czerwca mija miesiąc od przyjęcia Pierwszej Komunii Św. przez dzieci z klas trzecich. Z tej okazji zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami na Mszę św. O godz.18.00

11. 18 czerwca po Mszy św. O godzinie 14 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z obecnych klas drugich, które w przyszłym roku szkolnym będą przygotowywać się do dwóch sakramentów: spowiedzi i komunii świętej. Serdecznie zapraszamy.

12. Zespół Szkół  w Chojnicach zaprasza absolwentów  Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich oraz Technikum im. Stefana Bieszka  na uroczysty zjazd z okazji 400-lecia istnienia szkoły który odbędzie się w dniach 9,10,11 czerwca 2023 r. 

W programie zjazdu m. in. : Spotkanie absolwentów wszystkich roczników w sobotę 10 czerwca 2023 r. o godz. 11.00 w budynku szkoły przy ulicy Nowe Miasto.  W niedzielę 11 czerwca o godz. 12.00 zapraszamy do udziału w Mszy Św. w intencji absolwentów, pracowników i uczniów Zespołu Szkół w Chojnicach w chojnickiej Bazylice Mniejszej. Po zakończeniu mszy nastąpi odsłonięcie pamiątkowego obelisku upamiętniającego 400-lecie istnienia szkoły.

13. Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum serdecznie zaprasza na Festyn Charytatywny Chojnickie Aniołowo, które odbędzie się 11 czerwca (niedziela) w godzinach od 13 do 18.00 w Fosie Miejskiej w Chojnicach. Będzie to już 14 edycja tego rodzinnego festynu; podczas którego będziemy zbierać pieniądze na funkcjonowanie Hospicjum Stacjonarnego Aniołowo oraz na wsparcie Hospicjum Domowe.

14. „Zaplanuj pielgrzymkę marzeń”, zapraszamy do zapoznania się z ofertami pielgrzymek zagranicznych biura pielgrzymkowego N-Adventures na naszej stronie parafialnej oraz parafialnym profilu Facebook.

15. Za tydzień kolekta inwestycyjna przeznaczona na pokrycie kosztów zakończonych prac remontowych w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.

16. Jest do nabycia „Pielgrzym”.

17. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Irena Kliszczyk – Szymańska, lat 74, śp. Teresa Pochojka, lat 75, z ul. Świętopełka.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *