Ogłoszenia 4.09.2022 r.

1. Dzisiaj, po Mszy św.  godzinie 14.00, spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do 2 sakramentów; Pokuty i Pojednania i Eucharystii. Serdecznie zapraszamy

2. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Domowników Boga.

3. Młodzież ze wspólnoty Młodego Kolpinga zaprasza na pierwsze po wakacjach spotkanie. Zaproszenie skierowane jest do uczniów z klas siódmych, ósmych oraz kandydatów do bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 16.30 w salce pod plebanią.

4. W piątek 8 września obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w naszej diecezji jest to Dzień modlitw w intencji Kobiet oraz ich misji w Kościele, rodzinach i świecie.

5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się obrzęd błogosławieństwa dzieci oraz przyborów szkolnych z okazji rozpoczętego roku szkolnego.

6. Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się w Polsce XII Tydzień Wychowania, który będzie trwał do 17 września 2022 roku. Hasłem tego Tygodnia są słowa z Ewangelii św. Jana: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14,6). Towarzyszyć nam będzie postać św. Józefa Bilczewskiego, arcybiskupa Lwowa, wspaniałego duszpasterza, wielkiego patrioty i wychowawcy zatroskanego o dobro dzieci i młodzieży.

7. Rozpoczynamy zapisy do Sakramentu bierzmowania. Zapisy przyjmują nauczyciele religii SP1 i SP3. Osoby uczęszczające do szkół poza terenem naszej parafii prosimy o zapisywanie się po mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym.

8. Za tydzień kolekta inwestycyjna przeznaczona na trwające prace remontowe w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.

9. W dniach 18 i 19 września odbędzie się w diecezji pelplińskiej peregrynacja relikwii bł. Karola Acutisa. Kapłani wraz z młodzieżą i wszystkimi zainteresowanymi są serdecznie zaproszeni do uczestnictwa w przyjęciu i uczczeniu relikwii w niedzielę 18 września o godz. 12.00 podczas Mszy św. w naszej bazylice

10. Gazetka parafialna ma nową szatę graficzną i format. Wydruk jednej sztuki to koszt 1 złotówki. Dziękujemy za każdą ofiarę, dzięki której możemy tworzyć tę gazetkę dla każdego za Was.

11. Przypominamy, że w związku pracami remontowymi w naszej bazylice, msze św. w dni powszednie są w kościele gimnazjalnym.

12. Jest do nabycia nowy „Pielgrzym”, oraz książeczka „Pokój i pojednanie”.

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Anna Kukulska, lat 92, z ul. Piłsudskiego i śp. Maria Góra, lat 80. Wieczny odpoczynek….