Ogłoszenia 4.12.2022 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. Trwa Adwent, czas przygotowania do powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa oraz świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na roratach o godz. 6.00 w bazylice oraz do śpiewania o godz. 5.40 Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Panny. Po roratach nauka roratnia, szczególnie zapraszamy dzieci.

3. Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga zaprasza po roratach wszystkie dzieci na śniadania i kakao do podziemi kościoła gimnazjalnego. Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć materialnie tegoroczne śniadania dla dzieci może skontaktować się z ks. Dominikiem.

4. Młodzież naszej parafii, w tym ministranci i schola, zapraszają dzisiaj do nabycia po Mszy św. o 9.00, 10.00, 10.30, 11.15, 12.00 wykonanych własnoręcznie figurek Dzieciątka Jezus, które możemy umieścić na wigilijnym stole, bądź w szopce betlejemskiej przy choince, w komplecie jest sianko pod obrus wigilijny.

Dodatkowo można nabyć ręcznie robione kartki świąteczne, przygotowane przez Panią prowadząca warsztaty papiernicze. Dochod z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rehabilitację jej córki, Julii.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Domowników Boga.

6. W czwartek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia zapraszamy na tzw. Godzinę Łaski, która będzie od godz. 12 do 13.00. W czasie całej godziny będzie wystawiony Najświętszy Sakrament oraz będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi.

Godzina Łaski to prośba Maryi skierowana w objawieniach z 1947 roku w Montichiari. Tak brzmi jej prośba: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona”.

Dlatego do nabycia jest książeczka w cenie 5 zł, która przybliża maryjne obietnice związane z Godziną Łaski i wskazuje jak ją przeżywać.

7. W piątek i sobotę odbędą się rekolekcje kerygmatyczne GPS dla kandydatów do bierzmowania. Na stronie naszej parafii w zakładce Sakramenty, bierzmowanie zostały umieszczone informacje na ich temat.

8. Również w piątek o godz. 17.00, w kościele gimnazjalnym pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem.

9. Za tydzień kolekta inwestycyjna przeznaczona na trwające prace remontowe w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.

10. W gablocie ogłoszeń wywieszone zostały terminy spotkań w grupach dla kandydatów do bierzmowania na miesiąc grudzień. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

11. Pan organista roznosi opłatki wigilijne do naszych domów. Plan ulic na najbliższy tydzień został umieszczony na tablicy ogłoszeń. Przypominamy, że z ramienia naszej parafii tylko p. Przemek roznosi opłatki, pozostałe osoby nie są uprawnione by robić to w imieniu naszej parafii.

12. Trwa akcja Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga „Napełnij worek świętego Mikołaj”, która ma na celu wspomóc osoby potrzebujące, starsze i samotne. Akcja została przedłużona o tydzień do niedzieli 11 grudnia. Z koszyka na balaskach można zabrać przygotowane papierowe woreczki na których zostały wypisane nazwy produktów, które można zostawić tradycyjnie w skrzyni w bazylice, jak w ubiegłych latach.

13. Rycerze Kolumba zdobyli środki i zakupili artykuły do świątecznych paczek dla rodzin w ogarniętej wojną Ukrainie. Do spakowania jest 1200 paczek w związku z tym zapraszamy wszystkich którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu ich do wysyłki. Osoby które chcą pomóc zapraszamy w najbliższą sobotę na plac przed Bazyliką o 9:15. Potrzeba dużo rąk do pracy zapraszamy do pomocy wszystkich, gości z Ukrainy, młodzież, wspólnoty i wszystkich ludzi dobrej woli którzy chcieli by dać swoje serce i pracę dla potrzebujących w Ukrainie. Sobota 9:15 plac przed Bazyliką.

14. Jest do nabycia „Pielgrzym”.

15. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Kujawa l. 60, z ul. Dworcowej, śp. Julianna Grochowska, l. 89, z ul. 31 stycznia, śp. Teresa Góralczyk, l. 86, z ul. Piłsudskiego, śp. Arseniusz Buława, lat 43,

Wieczny odpoczynek….