Ogłoszenia 5.02.2023 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. Za tydzień kolekta inwestycyjna przeznaczona na pokrycie kosztów zakończonych prac remontowych w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.

3. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się za śp. ks. Aleksandra Kłosa,  byłego proboszcza parafii MBKP w Chojnicach. Po Mszy św. spotkanie Domowników Boga.

4. W piątek o godz. 17.00 w Kościele Gimnazjalnym zostanie odprawiony pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem.

5. W sobotę, 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. Tego dnia o godz. 11.00 w Kościele Gimnazjalnym zostanie odprawiona Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Serdecznie zapraszamy. Prosimy również o umożliwienie dotarcia do kościoła wszystkim chorym, którzy nie mogą poruszać się samodzielnie. 

6. W przyszłą niedzielę ks. proboszcz Zbigniew Drzał z Gdańska wygłosi w naszym kościele homilię na temat Oblicza Pańskiego przedstawionego na Całunie Turyńskim. Będziemy mieli okazję nabyć obraz Oblicza Pańskiego, a także książkę i płytę CD na temat widzialności Boga, autorstwa ks. Zbigniewa w cenie 40 zł. Są to cegiełki na rzecz budowy żłobka i przedszkola parafialnego w Gdańsku. Wszyscy Darczyńcy będą mogli otrzymać pamiątkowy różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej wraz z rozważaniami.

7. W dniach 24-26 lutego w Białogórze odbędą się Rekolekcje sprzyjające wzmacnianiu więzi małżeńskiej. Więcej informacji na stronie naszej parafii i gablocie ogłoszeń.

8. W dniach 22-24 lutego, odbędą się Rekolekcje halowe dla młodzieży z chojnickich szkół ponadpodstawowych. Otaczajmy już dzisiaj to dzieło Boże naszą modlitwą.

9. 11 marca, w 30-tą rocznicę ustanowienia naszej fary Bazyliką, o godz. 18.00, w naszej bazylice, ks. biskup Arkadiusz Okroj naszej młodzieży udzieli sakramentu bierzmowania.

10. Za dwa tygodnie w kilku chojnickich szkołach odbędą spotkania z młodzieżą państwo Patrycja i Sławomir Dynek. Założyli oni Fundację Aurea Polonia w celu niesienia pomocy na Ukrainie pod nazwą Apteczka dla Ukrainy. Od dnia wojny przekazali na Ukrainę 2000 apteczek i wkładów do apteczek oraz dziesiątki tysięcy dodatkowych materiałów opatrunkowych i medycznych. Wciąż zbierają materiały także materiały opatrunkowe, stazy taktyczne, opatrunki hemostatyczne i gotowe zestawy apteczkowe, które znajdą się w schronach, szpitalach, kościołach, będą służyć całym grupom potrzebujących. Jeśli ktoś chciałby wspomóc ich akcję to prosimy o przynoszenie wyżej wymienionych materiałów, w tym apteczki do zakrystii lub biura parafialnego.

11. Jest do nabycia nowy „Pielgrzym”.

12. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Laska, z ul. Warszawskiej, lat 64, śp. Anna Pasińska, z Al. Brzozowej, l. 92.  Wieczny odpoczynek…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *