Ogłoszenia 5.03.2023 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy
do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie osób chcących pogłębić swoją relację z Bogiem na wspólnocie „Domownicy Boga”.

3. Franciszkanie Maryi i Domownicy Boga zapraszają  w środę na 17.30 do kościoła gimnazjalnego na różaniec za miasto, rodziny, kapłanów, osoby konsekrowane.

4. Zapraszamy w Wielkim Poście w każdy piątek na nabożeństwo Drogi krzyżowej: w bazylice, po mszy św. o godz. 8.30. W kościele gimnazjalnym: 15.15, 17.00 dla dzieci, 19.00 dla młodzieży.

W niedzielę, natomiast, do bazyliki na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym na godz. 15.00.

5. Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wspiera dzieci z Ukrainy, które straciły na wojnie rodziców.

6. W sobotę, w 30-tą rocznicę ustanowienia naszej fary Bazyliką, o godz. 18.00, w naszej bazylice, ks. biskup Arkadiusz Okroj naszej młodzieży udzieli sakramentu bierzmowania. Nie będzie to Msza św. z niedzieli. W związku z tą uroczystością odbędą się próby dla kandydatów do bierzmowania: od środy do piątku, w bazylice, po Mszy św. o godz. 18.00.

7. Za tydzień kolekta inwestycyjna przeznaczona na pokrycie kosztów zakończonych prac remontowych w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.

8. Jako parafia pragniemy zaangażować się w akcję „Książka dla Więźnia”. Zbieramy niepotrzebne i niejednokrotnie zalegające strychy książki. Przekażemy je do bibliotek w zakładach karnych i poprawczych. Mile widziane książki o każdej tematyce, zarówno beletrystyka, jak i opracowania historyczne, podręczniki, encyklopedie, książki techniczne i inne. Książki można przynosić do zakrystii, biura parafialnego gdzie nam wygodniej. To, co nam jest zbędne może odmienić czyjeś życie, zachęcamy do włączenia się w tę akcje: „Książka dla więźnia”.

9. Jest do nabycia nowy „Pielgrzym”.

10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Marek Kucharski, z ul. Podgórnej, śp. Maria Wrzesińska. Wieczny odpoczynek…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *