Ogłoszenia 6.11.2022 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. Dzisiaj Skauci Europy będą sprzedawać ciasta i babeczki po każdej Mszy św. oprócz 7.30 i 19.00. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na samorozwój zastępów oraz na wyjazdy. Zachęcamy do wsparcia naszych Skautów.

3. W gablocie ogłoszeń wywieszone zostały terminy spotkań w grupach dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy o zapoznanie się z nimi. 

4. Zapraszamy w wtorek na Mszę św. o godzinie 18.00  w intencji zmarłych Braci Kurkowych. Po Mszy św. spotkanie Domowników Boga.

5. W piątek obchodzimy Dzień odzyskania przez Polskę niepodległości, z tej okazji zapraszamy tego dnia na Mszę św. o godz. 12.00 w bazylice, w intencji Ojczyzny.

6. Muzeum Historyczo-Etnograficzne im. Juliana Rydzykowskiego w Chojnicach oraz Instytut Pamięci Narodowej, Oddział w Gdańsku zapraszają na otwarcie wystawy
pt. „ Archeologia zbrodni pomorskiej 1939 – Chojnicka Dolina Śmierci”, dnia 11 listopada.

7. Za tydzień kolekta inwestycyjna przeznaczona na trwające prace remontowe
w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne
i złożoną w biurze parafialnym.

8. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę miesiąca. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.

9. Serdecznie zapraszamy młodych ludzi w wieku od 18 do 35 lat, na Europejskie Spotkanie Młodych Taize, które w tym roku odbędzie się w Rostocku od 28. 12. 2022 do 01. 01. 2023. Koszt przejazdu z ubezpieczeniem wynosi 500 zł + 70 Euro wpisowe. Zapisy do 15 listopada u ks. Dominika Roczniaka pod numerem telefonu 795-625-445 lub osobiście.

10. Serdecznie zapraszamy na 8 dniową pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii, która odbędzie się od 05 do 12 lipca 2023. W programie min. Fatima, Santiago de Compostela, Porto, Lizbona. Szczegóły w gablocie ogłoszeń, stronie internetowej i u ks. Dominika Roczniaka pod numerem telefonu lub osobiście.

11. Jest do nabycia „Pielgrzym”.