Ogłoszenia 7.05.2023 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.

3. W miesiącu maju zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. o godz. 18.00  a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie osób chcących pogłębić swoją relację z Bogiem na wspólnocie „Domownicy Boga”.

5. Parafia Matki Boskiej Fatimskiej zaprasza na kolejny wieczór uwielbienia w piątek, 12 maja. Poprowadzi je s. Józefa ze Strachocina, która opowie o życiu i cudach za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. Będzie też możliwość uczczenia jego relikwii. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 17:30, po której usłyszymy świadectwo. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo lurdzkie. Serdecznie zapraszamy.

6. W sobotę 13-ty dzień miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie do bazyliki na godz. 20.30.

7. Stowarzyszenie Muzykaliturgiczna.pl z siedzibą w Gdańsku organizuje w Chojnicach weekendowe wokalne warsztaty muzyki liturgicznej „Ars Canendi”. Wydarzenie będzie miało charakter cykliczny i odbędzie się przy parafii MB Fatimskiej w dniach 12-14 maja. Zaproszenie kierowane jest do wszystkich powyżej 12 roku życia. Do ich przeprowadzenia zostali zaproszeni świetni fachowcy: Natalia Kurzak i Michał Rajewski. Zwieńczeniem warsztatów będzie oprawa Mszy św. w niedzielę 14 maja o godz. 14.00 w naszej bazylice. Szczegóły na stronie muzykaliturgiczna.pl i na plakacie w parafialnej gablocie.

8. Za tydzień  w niedzielę na o godzinie 10.30 i 12.00 nasze dzieci z klas III – po raz pierwszy będą w sposób pełny uczestniczyć  w Mszach św. Otoczmy ich wsparciem modlitewnym.

9. Rocznica 1. Komunii Świętej dla klas 4-tych będzie w poniedziałek 15.05 o godz. 18.00.

10. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału w dniach skupienia, które odbędą się w dniach od 26 do 28 maja 2023 roku w gmachu WSD. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych (uczniów szkół średnich, maturzystów i studentów) w rozeznaniu ich drogi. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.seminariumpelplin.pl. Więcej informacji na plakacie w gablocie, stronie parafii i stronie seminarium.

11. Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania w naszym chórze parafialnym. Próby odbywają się w poniedziałki i czwartki od godz.18:45 w salce parafialnej.

Zapraszamy do uczestniczenia w nowennie dekanalnej z okazji święta świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Nowennę rozpoczniemy w naszej bazylice po mszy św. wieczornej i zakończymy 15 maja. W pozostałe dni nowenna będzie w innych parafiach.

Pogram nowenny dekanalnej:

7 maja – Bazylika Mniejsza Chojnice

poniedziałek, 8 maja – Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach;

wtorek, 9 maja – Chrystusa Miłosiernego w Chojnicach;

środa, 10 maja – Świętej Jadwigi Królowej w Chojnicach;

czwartek, 11 maja – Matki Bożej Częstochowskiej w Charzykowach;

piątek, 12 maja – Matki Bożej Fatimskiej w Chojnicach;

sobota, 13 maja – Trójcy Świętej w Nieżychowicach;

niedziela, 14 maja – Chrystusa Króla i bł. ojca Daniela Brottier w Chojnicach;

poniedziałek, 15 maja – Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach (Bazylika Mniejsza).

We wszystkie dni poza niedzielami po wieczornej Mszy Świętej, w niedziele po Mszy Świętej z godz. 12.00

12. Za tydzień kolekta inwestycyjna przeznaczona na pokrycie kosztów zakończonych prac remontowych w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.

Jak wspomniał ks. kan. Paweł w Wielki Czwartek, my kapłani dziękujemy i jesteśmy wdzięczni za Wasze modlitwy zanoszone do Boga, za nas – kapłanów. My sami, również dziękujemy Bogu, za dar powołania – do tej trudnej i radosnej służby. Raz w roku staramy się dziękować Bogu wspólnie z tymi, którzy w tym samym dniu przyjęli święcenia w naszej diecezji – nawet przed jej podziałem, który miał miejsce w roku 1992. Ks. kan. dziękuje za kapłaństwo od roku 1965; ks. Karol od roku 2009. Ks. Szymon od roku 2016. Ks. Dominik i ks. Proboszcz wraz z swoimi kolegami z święceń będą u nas, dziękować Bogu za dar kapłaństwa. Ks. Dominik w kościele gimnazjalnym dnia 22 maja o godzinie 12.00; proboszcz 17 maja w środę w Bazylice o godzinie 13.00 z swoimi kolegami, obecnie po podziale z 3 diecezji. Jest to dobra okazja, by uczestniczyć w tej Mszy św. modląc się za swoich kapłanów pełniących posługę w naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

13. Parafia Nieżychowice organizuje pielgrzymki autokarowe: do Lichenia 3 lipca 2023, koszt 80 zł oraz na Jasną Górę, Krakowa – Łagiewniki, Katedry Wawelskiej, Stare Miasto, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w dniach 17-20 lipca br. Koszt 700 zł (obejmuje przejazd, noclegi, ubezpieczenia, przewodników, bilety wstępu do Domu-Muzeum św. Jana Pawła II i do Katedry na Wawelu. Posiłki we własnym zakresie). Zapisy u ks. Ryszarda Ptaka, tel.: 513 059 521.

14. Jest do nabycia „Pielgrzym”.

15. W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Renata Kuklińska, lat 52, z ul. Bytowskiej, śp. Felicja Lewińska, śp. Zofia Hope, lat 79, z ul. Prochowej. Wieczny odpoczynek….

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *