Ogłoszenia 9.04.2023 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. Za tydzień kolekta inwestycyjna przeznaczona na pokrycie kosztów zakończonych prac remontowych w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.

3. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy swoją posługą i pracą przyczynili się do pięknego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy oraz upiększenia naszych kościołów i otoczenia. Niech Zmartwychwstały Pan wynagrodzi wszystkich obfitością swego błogosławieństwa.

4. Jutro II święto Wielkanocy. Msze św. według porządku niedzielnego. Kolekta przeznaczona będzie na szkolnictwo katolickie diecezji i na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie osób chcących pogłębić swoją relację z Bogiem na wspólnocie „Domownicy Boga”.

6. W piątek o godz. 17.00, w kościele gimnazjalnym pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem.

7. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako święto Bożego Miłosierdzia. Nowennę przed tym świętem odprawiać będziemy 15 minut przed wieczorną Mszą św. 

Natomiast w Niedzielę miłosierdzia zapraszamy na wspólną modlitwę koronką do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00 do bazyliki.

8. W niedzielę 16 kwietnia, o g. 15.00, w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego w Chojnicach odbędzie się premierowy koncert ” Miłosierdzie Boże na wieki wychwalać będę ” w wykonaniu kwartetu wokalno – instrumentalnego. W repertuarze utwory o Bożym Miłosierdziu oparte na fragmentach z ” Dzienniczka ” św. Faustyny.

9. Ponadto, Karmelici bosi w Zamartem, w przyszłą niedzielę zapraszają na otwarcie sezonu motocyklowego 2023 uroczystą Mszą św. o godz. 13.00. Będzie również modlitwa do Bożego miłosierdzia, poświęcenie motocykli, parada i wspólne biesiadowanie. Podczas otwarcia będzie zbiórka na Hospicjum „Aniołowo”.

10.Bierzmowanie +” (plus), to kurs przygotowujący do przyjęcia Sakramentu bierzmowania. Zaproszenie skierowane jest do osób, które z różnych powodów nie mogły przystąpić do tego Sakramentu w wyznaczonym czasie. Zapisywać się można w biurze parafialnym do 16-go kwietnia

11. Jest do nabycia „Pielgrzym”.

12. W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Piotr Kak. Wieczny odpoczynek…

ŻYCZENIA KSIĘDZA BISKUPA DIECEZJALNEGO

Drodzy Siostry i Bracia!
Umiłowani Kapłani!

Od najdawniejszych czasów w dniu Wielkanocy liturgia rozpoczyna się słowami: „Zmartwychwstałem i zawsze jestem z Tobą”. Według liturgii są to pierwsze słowa skierowane przez Syna do Ojca po zmartwychwstaniu, po powrocie z nocy śmierci do świata żyjących.

Te same słowa dzisiaj Chrystus kieruje do nas, zapewniając jednocześnie, że dla Niego nie ma nic niemożliwego. A skoro zawsze jest z nami – przede wszystkim w Kościele i sakramentach – to w ten sposób z Jego łaski i mocy możemy czerpać każdego dnia.

Ten rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Niektórzy ulegając patrzeniu na naszą wspólnotę jedynie w ludzki sposób, są zagubieni i odchodzą. Pragniemy jako ludzie ufający Bogu, doświadczający paschalnej radości, pełniej uwierzyć, że rzeczywiście Głową Kościoła jest Jezus Chrystus. Ten który zwyciężył śmierć, piekło i szatana przeprowadza nas z ciemności do światła, z niewoli do wolności, obmywa nas z brudu i daje nowe życie. Dzieje się to w Chrystusowym Kościele, w naszych rodzinach, które są domowym Kościołem i życiu osobistym każdego chrześcijanina.

Dzisiaj zatem życzę każdej i każdemu z Was głębokiej wiary w nieustającą obecność Zmartwychwstałego. Niech On obdarza zdrowiem i potrzebnymi łaskami. Niech doświadczenie Jego bliskości i Miłości da nam siłę, aby okazać podobną miłość tym, których dobry Bóg postawił na naszej drodze. Ku temu z serca Wam błogosławię: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

       Wasz biskup

     + Ryszard Kasyna

Pelplin, dnia 9.04.2023 r

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *