Ogłoszenia duszpasterskie – 01.05.2022 r.

 1. Rozpoczęliśmy maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
 2. We wtorek uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w tym według porządku niedzielnego. 
 3. W środę, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Domowników Boga.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  a) w czwartek, w  Bazylice od godz. 8.30 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17.00 do 18.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po Mszy wieczornej spotkanie dla Róż Różańcowych;
  b) w piątek, w Bazylice: od godz. 17.00 do 18.00 spowiedź, o godz. 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  c) w sobotę, w Kościele Gimnazjalnym: o godz. 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie; od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną;
  W tym dniu także kolejny różaniec mężczyzn. Początek w kościele Chrystusa Króla o godz. 8.30.
 5. W przyszłą niedzielę, niedzielę Dobrego Pasterza, w naszej Parafii uroczystość I Komunii św. o godz. 10.30 i 12.00. Otoczmy dzieci i ich rodziny naszą serdeczną modlitwą. 
 6. „Zostań ministrantem – na jedną Mszę św.” – to wydarzenie, które się odbędzie w naszej parafii w niedzielę, 15 maja. Zapraszamy chętnych chłopców w wieku od lat 5, by przyjść na Mszę św. do Bazyliki i zobaczyć jak to jest służyć przy ołtarzu jak prawdziwy ministrant.
 7. Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce darów na Ukrainę. Zebrane rzeczy zostaną przekazane s. Karolinie ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek z Gródka Jagiellońskiego. Następnie trafią do najbardziej potrzebujacych osób mieszkających na wschodzie Ukrainy. Dary można przynosić do 5 maja do zakrystii. Potrzeby są ogromne, każdy produkt się przyda. Serdeczne Bóg zapłać za okazane serce.
 8. Skauci Europy zapraszają do włączenia się w „Kiermasz Książek Przeczytanych”. Dochód z przeczytanych i sprzedanych przez książek, zostanie przekazany na organizację kolonii letnich w Białogórze dla dzieci z Gródka Jagiellońskiego. Książki można przynosić do zakrystii po każdej Mszy św. do przyszłej niedzieli włącznie.
 9. W myśl przepisu prawa kanonicznego (kan. 1043) podaje się do wiadomości, że nasz parafianin Patryk Jutrzenka Trzebiatowski ma otrzymać święcenia prezbiteratu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęca się do modlitwy za mających przyjąć święcenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie.
 10. Organizujemy 5-dniową pielgrzymkę na Dolny Śląsk w terminie od 6 do 10 lipca 2022 r. Koszt wyjazdu to 1395 zł/os. Szczegółowy plan umieszczony jest na stronie parafii (zakładka Parafia/Pielgrzymki) oraz w gablocie ogłoszeń. Zapisy u ks. Marka Bogusza (tel. 728-461-015). 
 11. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Pelplińskiej zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie na Festiwal Młodych — Mladifest w terminie 29 lipca – 8 sierpnia 2022 r. Oprócz udziału w Festiwalu przewidziane jest także nawiedzenie miejsc objawień (Góra Objawień w Podbrdo), wejście na Górę Krizevac, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej w Vepric, wycieczki do Mostaru i Dubrownika oraz plażowanie nad Adriatykiem. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 2690 zł. Osobą odpowiedzialną jest ks. Dominik Roczniak (tel. 795 – 625 – 445). Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zapisy do 15 maja br. Więcej informacji na plakacie. Zapraszamy!
 12. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.
 13. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Roman Lewandowski, l. 72 z ul. Piłsudskiego, śp. Władysław Radtke, l. 72 z ul. Mickiewicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *