Ogłoszenia duszpasterskie – 03.04.2022 r.

 1. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Domowników Boga. 
 2. W poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00 w parafii MB Fatimskiej odbędzie się zbiórka tzw. elektrośmieci. Dochód z niej jest przeznaczony na wsparcie parafii na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi rodacy oraz na rzecz Sióstr Loretanek.
 3. Stowarzyszenie Rodziny Kolpinga zaprasza dzieci z Ukrainy w środę o godz. 17.00 na zajęcia taneczno-ruchowe, które odbędą się w salce pod plebanią.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. W Bazylice od godz. 8.30 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17.00 do 18.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla Róż Różańcowych;
 5. W piątek o godz. 17.00 w Bazylice zostanie odprawiony pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem. 
 6. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  Drogę Krzyżową odprawiamy w piątek w Bazylice o godz. 9.00, a w Kościele Gimnazjalnym o godz. 15.15, 17.00 (dla dzieci) i 19.00 (dla młodzieży). O godz. 19.00 Drogę Krzyżową poprowadzą Skauci Europy. Po zakończeniu nabożeństwa będą zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na zorganizowanie kolonii dla dzieci z Ukrainy w Polsce.
  Gorzkie Żale w Bazylice w niedzielę o godz. 15.00. 
 7. W sobotę, 9 kwietnia dodatkowo odwiedzimy chorych. O ich zgłoszenie prosimy do piątku. Także w sobotę, w kościele św. Jadwigi o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i ofiar katastrofy smoleńskiej. 
 8. Za tydzień, w Niedzielę Palmowa młodzież ze wspólnoty Młodego Kolpinga zaprasza na słodki kiermasz wielkanocny. Będzie można zakupić babeczki i mazurki do święconki oraz kolorowe czekoladki i świąteczne lizaki. Dochód ze sprzedaży słodyczy wesprze działalność powstającej wspólnoty. 
 9. Młody Kolping zachęca również do zakupu kartek świątecznych wykonanych podczas papierniczych warsztatów wielkanocnych przez dzieci i młodzież z parafii. Dochód ze sprzedaży kartek zostanie w całości przekazany na leczenie i rehabilitację Julii Piotrowskiej, córki pani prowadzącej zajęcia. Julia ma 14 lat. Cierpi na autyzm i padaczkę lekooporną oraz niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym. Aby Julia mogła funkcjonować, konieczny jest udział w turnusach rehabilitacyjnych oraz systematyczna wielopłaszczyznowa terapia. Koszt jednego turnusu to ok. 7 tys. zł. Serdecznie prosimy o wsparcie akcji.
 10. W Niedzielę Palmową w Kościerzynie organizowany jest Diecezjalny Dzień Młodzieży. Zapraszamy młodzież z naszej parafii do zapisywania się na ten wyjazd. Odbędzie się  on w niedzielę, 10 kwietnia o godz. 12.00 z parkingu na Placu Emsdetten w Chojnicach. Koszt wyjazdu wynosi 40 zł. Zgody na wyjazd i zapisy na listę można zgłaszać u swoich Pań Katechetek lub u księży w zakrystii po każdej Mszy Św. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
 11. Organizujemy 5-dniową pielgrzymkę na Dolny Śląsk w terminie od 6 do 10 lipca 2022 r. Koszt wyjazdu to 1395 zł/os. Szczegółowy plan umieszczony jest na stronie parafii (zakładka Parafia/Pielgrzymki) oraz w gablocie ogłoszeń. Zapisy u ks. Marka Bogusza (tel. 728-461-015). 
 12. Nadal trwa zbiórka plastikowych nakrętek dla potrzebujących dzieci. Nakrętki można przynosić do zakrystii obu naszych kościołów. 
 13. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”. Można także nabyć świece wielkanocne w cenie 10 zł.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stefan Racut, l. 59 z ul. 31 stycznia, śp. Adam Szczepankowski, l. 62 z ul. Angowickiej, śp. Teresa Narloch, l. 84 z ul. Prochowej, śp. Janina Kupc, l. 89 z ul. Mickiewicza, śp. Marek Samborski, l. 67 z ul. Prochowej (pogrzeb w środę o godz. 10.30 na Cm. Komunalnym). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.