Ogłoszenia duszpasterskie- 03.10.2021 r.

 1. Rozpoczynamy dziś w naszej parafii rekolekcje. Potrwają do środy. Homilia rekolekcyjna na każdej Mszy św. do środy włącznie.
 2. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy do Bazyliki na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30. Dzieci natomiast zapraszamy od poniedziałku do piątku na różaniec do kościoła gimnazjalnego o godz. 17.00. 
 3. We wtorek, po Mszy św. wieczornej spotkanie dla Domowników Boga.  
 4. W czwartek, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej o godz. 16.45 w Bazylice zostaną dzieciom z klas 3 poświęcone różańce. 
 5. W piątek o godz. 17.00 w Kościele Gimnazjalnym zostanie odprawiony pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, dlatego w bazylice:od 9.00 do 18.oo adoracja Najświętszego Sakramentu, od 17.00 do 18.00 spowiedź,o godz. 18.00 Msza św.. Po Mszy spotkanie dla Róż Różańcowych. 
 7. W miniony czwartek zostały rozdane kandydatom do bierzmowania prośby skierowane do Księdza Biskupa oraz Księdza Proboszcza. Osoby, które ich nie otrzymały, mogą je odebrać dzisiaj i w ciągu tygodnia w zakrystii po każdej Mszy św. Prośby prosimy przynieść w niedzielę, 10 października na Mszę św. o godz. 12.00. W gablocie ogłoszeń zostały wywieszone listy kandydatów do bierzmowania przydzielonych do poszczególnych animatorów. Prosimy zapoznać się z listą i terminem spotkania w swojej grupie. Osoby niezapisane proszone są o zgłoszenie się do księży wikariuszy.
 8. Z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach, zapraszamy w niedzielę 10 października o godz. 20.00 do kościoła Gimnazjalnego na koncert w wykonaniu: Maria Malinowska – sopran (Gdańsk), Błażej Musiałczyk – organy (Gdańsk). Wstęp wolny.
 9. Jest do nabycia nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym”oraz kalendarze diecezjalne na rok 2022
  w cenie 5, 8 i 10 zł. 
 10. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na kolektę. Przeznaczone są one na rzecz naszej diecezji. 
 11. 10 października br. Kościół w Polsce obchodzi XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. W tym dniu tradycyjnie odbywa się zbiórka przykościelna, będąca podstawą finansowania programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który aktualnie obejmuje opieką blisko 2000 uczniów i studentów. Posiadacze telefonów komórkowych będą mogli wysłać SMS o treści „STYPENDIA” na numer 74265 i wesprzeć w ten sposób fundusz stypendialny Fundacji. 
 12. Chojnickiego Centrum Kultury zapraszana film „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Film opowiada nieznane szerszej publiczności wojenne losy księdza porucznika, przyszłego Prymasa Polski. Seanse odbędą się w niedzielę 3 października o godz. 18:00 oraz we wtorek i środę 5 i 6 października o godz. 19:00. 
 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Henryk Fronszczak, l. 71 z ul. Dworcowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.