Ogłoszenia duszpasterskie – 05.12.2021 r.

 1. W dniu dzisiejszym komitet społeczny „Razem dla Aleksa” zaprasza do „Kawiarenki dla Aleksa”. Przed kościołami można nabyć pyszne, domowe ciasta. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na lek dla Aleksa, chorującego na SMA-rdzeniowy zanik mięśni.
 2. Trwa Adwent. Roraty codziennie (oprócz niedzieli) o godz. 6.00 w Bazylice.  O godz. 5:40 śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  Stowarzyszenie Rodziny Kolpinga przygotowuje śniadania dla dzieci uczestniczących w Roratach.  Gdyby ktoś chciał wesprzeć materialnie te śniadania, to prosimy o kontakt z ks. Dominikiem Roczniakiem.
 3. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Seminarium Odnowy Wiary.
 4. W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu: w Bazylice o godz. 6.00, 8.30 i 10.00; w Kościele Gimnazjalnym o godz. 8.00 i 18.00.
  Zapraszamy do Kościoła Gimnazjalnego na Godzinę Łaski (12.00 -13.00). Spotkanie nawiązuje do objawień NMP z roku 1947, uznanych przez Kościół. W programie: o godz. 12.00 – wspólna modlitwa Anioł Pański, modlitwa w ciszy i okazja do skorzystania z sakramentu pokuty; o godz. 12.45 – Komunia św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 13.00 – błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  W tym dniu będziemy się także łączyć z naszym Wyższym Seminarium Duchownym poprzez „Most modlitewny”. Klerycy naszego Seminarium 8 grudnia będą się modlić za naszą Parafię, a My będziemy modlić się za całe nasze Seminarium oraz prosić o nowe i święte powołania. 
 5. W piątek o godz. 17.00 w Kościele Gimnazjalnym zostanie odprawiony pogrzeb Dzieci zmarłych przed narodzeniem.
 6. Zapraszamy na spotkania nowej wspólnoty Ruchu Czystych Serc Chojnice przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w każdą niedzielę o godz. 18:30 na plebanii (ul. Obrońców Chojnic 4). Zapraszamy wszystkich chętnych (do 35 roku życia). Odpowiedzialni: ks. Mateusz Rzepkowski (tel. 695 466 059) i ks. Dominik Roczniak (tel. 795 625 445). 
 7. Nasza parafia zaprasza wszystkich uczniów klas 8, szkół średnich oraz młodzież studencką do „Wolontariatu Młodych”, spotkania formacyjne odbywać się będą w soboty o godz. 11.00 w salce pod plebanią.
 8. Rycerze Kolumba, w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30, zapraszają do podziemi Kościoła Gimnazjalnego osoby, które chciałyby podzielić się swoimi opiniami/ spostrzeżeniami / sugestiami na temat funkcjonowania NASZEJ parafii. W najbliższą środę, 8 grudnia po wieczornej Mszy św. Rycerze Kolumba zapraszają Braci i mężczyzn, którzy chcieliby się formować w tej wspólnocie.
 9. Stowarzyszenie Rodziny Kolpinga zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w III edycji akcji „Napełnij worek Św. Mikołaja dla seniora i osób samotnych”. Szczegółowe informacje znajdziemy na woreczkach przygotowanych przez stowarzyszenie w koszykach na balaskach. Przygotowane artykuły składamy tradycyjnie do skrzyni w nawie bocznej Bazyliki. Akcja potrwa do dnia 15 grudnia.
 10. W gablocie ogłoszeń zostały umieszczone nowe terminy spotkań kandydatów do bierzmowania. 
 11. Pan organista roznosi opłatki wigilijne do naszych domów.  Plan ulic na najbliższy tydzień został umieszczony na tablicy ogłoszeń. 
 12. Jest do nabycia „Pielgrzym” oraz świecie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (duże – 15 zł, małe – 8 zł).
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janina Wyznikiewicz-Lipińska, l. 94 z ul. Dworcowej, śp. Wojciech Kuhn (Kin), l. 53 z ul. Działkowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.