Ogłoszenia duszpasterskie – 06.02.2022 r.

  1. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Domowników Boga.
  2. Franciszkanie Maryi i Domownicy Boga zapraszają w środę o godz. 17.30, do Kościoła Gimnazjalnego, na różaniec w intencji miasta, rodzin, kapłanów i sióstr zakonnych.
  3. W piątek, 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. Tego dnia o godz. 10.00 w Kościele Gimnazjalnym zostanie odprawiona Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Serdecznie zapraszamy. Prosimy również o umożliwienie dotarcia do kościoła wszystkim chorym, którzy nie mogą poruszać się samodzielnie. 
  4. W piątek o godz. 17.00 w Kościele Gimnazjalnym zostanie odprawiony pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem.
  5. Jest do nabycia nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym”. 
  6. Za tydzień przed Bazyliką, od godz. 9.00 będzie czynna ,,kawiarenka”, z której ofiary będą przeznaczone dla pogorzelców z Pawłowa: Małgorzaty i Stanisława Wysockich. 
  7. W związku z zapowiedzianą i planowaną inwestycją w Bazylice dotyczącą czterech instalacji, w drugą niedzielę miesiąca, zbierane  na kolektę ofiary będą przeznaczone na ten cel. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary, przesyłane na konto parafialne, składane przy kolędzie jak i w biurze parafialnym. Serdecznie dziękujemy za troskę i odpowiedzialność za nasze obiekty sakralno-zabytkowe. Nie wszystkie parafie w Polsce mogą się cieszyć takimi świątyniami. 
  8. Ministranci podczas Mszy św. kolędowych zebrali na swój fundusz 2468 zł. „Bóg zapłać” za wsparcie.
  9. Wznowiliśmy zbiórkę plastikowych nakrętek dla potrzebujących dzieci. Nakrętki można przynosić codziennie po Mszach św. do zakrystii obu naszych kościołów. 
  10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Piotr Ryngwelski, l. 58 z ul. 31 stycznia,  śp. Zbigniew Maczyński, l. 59, śp. Jerzy Baczyński, l. 64 z ul. Dworcowej, śp. Bożena Glaza, l. 64 z ul. Angowickiej, śp. Stanisław Wantoch-Rekowski, l. 68 z Nowej Wsi, śp. Krystyna Nowicka, l. 78 z ul. Prochowej, śp. Tadeusz Miszka, l. 81 z ul. Lichnowskiej, śp. Edward Berendt z ul. Działkowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.