Ogłoszenia duszpasterskie – 06.03.2022 r.

  1. Dzisiaj Stowarzyszenie Rodziny Kolpinga organizuje sprzedaż ciasta, które sprzedają wolontariusze „Młodego Kolpinga” – zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup potrzebnych rzeczy dla Ukrainy.
  2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Drogi Krzyżowe będą odprawiane w każdy piątek w bazylice o godz. 9.00, a w Kościele Gimnazjalnym o godz. 15.15, 17.00 (dla dzieci) i 19.00 (dla młodzieży). Natomiast Gorzkie Żale w Bazylice w każdą niedzielę o godz. 15.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Serdecznie zapraszamy.
  3. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Domowników Boga. 
  4. 11 marca przypada 29 rocznica nadania chojnickiej farze tytułu Bazyliki Mniejszej. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z pierwszych klas szkół średnich. Spotkania przed przyjęciem bierzmowania o godz. 17.00 w Bazylice od poniedziałku do czwartku.
    W piątek w Bazylice można uzyskać odpust zupełny, do czego wszystkich zachęcamy. 
  5. Zapraszamy na Młodzieżową Drogę Krzyżową w każdy piątek Wielkiego Postu (oprócz – Wielkiego Piątku) o godz. 19.00 do Kościoła Gimnazjalnego, którą poprowadzą Skauci Europy. Będziemy modlili się w intencji pokoju na świecie, a nasi skauci po każdej Drodze Krzyżowej będą zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na zorganizowanie kolonii dla dzieci z Ukrainy w Polsce. 
  6. Przypominamy, wznowiliśmy po feriach spotkania dla kandydatów do bierzmowania. Terminy spotkań są wywieszone w gablocie ogłoszeń. Prosimy o zapoznanie się z nimi.
  7. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Pelplińskiej zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie na Festiwal Młodych — Mladifest w terminie 29 lipca – 8 sierpnia 2022 r. Oprócz udziału w Festiwalu przewidziane jest także nawiedzenie miejsc objawień (Góra Objawień w Podbrdo), wejście na Górę Krizevac, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej w Vepric, wycieczki do Mostaru i Dubrownika oraz plażowanie nad Adriatykiem. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 2690 zł. Osobą odpowiedzialną jest ks. Dominik Roczniak (tel. 795 – 625 – 445). Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji na plakacie. Zapraszamy
  8. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Andrzej Krocek, l. 71, śp. Janina Snarzyk, l. 68 z ul. Zielonej, śp. Marian Gzela, l. 88 z ul. Bankowej (pogrzeb we wtorek o godz. 12.00 na Cm. Komunalnym). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.