Ogłoszenia duszpasterskie – 06.06.2021 r.

 1. W myśl przepisu prawa kanonicznego (kan. 1043) podaje się do wiadomości, że nasz parafianin Patryk Jutrzenka Trzebiatowski ma otrzymać święcenia diakonatu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęca się do modlitwy za mających przyjąć święcenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie.
 2. Pięknie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy: osobom, które przygotowały nasze kościoły; osobom, które przygotowały poszczególne ołtarze; osobom, które udekorowały swoje domy i trasę procesji; osobom, który uczestniczyły w procesji wykonując daną funkcję i osobom, które uczestniczyły w procesji, dając wyraz wierze w realną obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Niech Bóg wszystkim Wam błogosławi i udziela potrzebnych łask. 
 3. Zapraszamy do uczestnictwa w Oktawie Bożego Ciała. Msza św. z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół Bazyliki w łączności z Mszą św. wieczorną o godz. 18.00 do piątku włącznie.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00.
 5. We wtorek, po Mszy św. wieczornej spotkanie dla Domowników Boga.  
 6. W środę o godz. 18.00 w Bazylice Msza św. w intencji śp. ks. Arkadiusz Lissa, proboszcza naszej parafii, w rocznicę Jego śmierci. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień, w którym przypada 100 rocznica poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnego odnowienia zawierzenia Sercu Jezusowemu. Jest to także dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Również w piątek, w Kościele Gimnazjalnym o godz. 17.00 zostanie odprawiony pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem. 
 8. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie w piątek. Najpierw na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na katechezę o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 9. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii złożone na kolektę i przelewane na parafialne konto (42 1020 1491 0000 4102 0026 9944). 
 10. W dniach od 17 do 21 sierpnia 2021 r. organizujemy pielgrzymkę na Podlasie. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej bazylikachojnice.pl Zapisy u ks. Marka Bogusza – tel. 728-461-015, marekbogusz@gmail.com 
 11. Organizujemy wyjazd na beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego. Szczegóły w gablocie. Zapisy u ks. Dominika Roczniaka – tel. 795-625-445. 
 12. Jest do nabycia dwutygodnik „Pielgrzym”. 
 13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Mariola Kloskowska, l. 50 z ul. Dworcowej. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.