Ogłoszenia duszpasterskie – 07.11.2021 r.

 1. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Seminarium Odnowy Wiary.
 2. Franciszkanie Maryi i Domownicy Boga zapraszają w środę do Kościoła Gimnazjalnego na godz. 17.30 na różaniec w intencji miasta, rodzin i kapłanów. 
 3. W czwartek, 11 listopada będziemy obchodzić 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w Bazylice o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Mszy św. Przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. Tomasz Trzaska – kapelan Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie.
  Natomiast spotkanie z ks. Tomaszem Trzaską odbędzie się w parafii MBKP o godz. 16.00 w sali nad biurem parafialnym. 
 4. W gablocie ogłoszeń zamieszczono nowe terminy spotkań dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy o zapoznanie się z listą spotkań. 
 5. Z okazji Święta Niepodległości Stowarzyszenie „Dworek Polski” zaprasza na koncert piosenek przedwojennych, który odbędzie się 11 listopada 2021 o godz. 16:00 w Chojnickim Centrum Kultury. Wystąpią laureaci VII Powiatowego Konkursu Kawiarenki Piosenki Polskiej, Zespół Retro Trio oraz Stowarzyszenie Dworek Polski. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie Chojnickiego Centrum Kultury. 
 6. W piątek, 22 października biskup pelpliński Ryszard Kasyna rozpoczął w naszej diecezji   synod. Czas – który dla nas wszystkich, zaproszonych przez papieża Franciszka, może być okresem refleksji, co mówi Bóg w Kościele i do Kościoła. Zapraszamy do zaangażowania się w tematykę synodalną. Przez naszą stronę parafialną, możemy dotrzeć do strony diecezji, gdzie są podane materiały synodalne. Nasze spotkanie synodalne będzie w czwartek, 18 listopada o godz. 18.30. Przygotujmy się do tego spotkania i otoczmy je modlitwą, by było owocne i  skuteczne. 
 7. Pięknie dziękujemy: Rycerzom Kolumba za zbiórkę na cmentarzu (zebrano 1516,25 zł) oraz uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 3 i ich opiekunom ,,Pomagam bo lubię” (zebrano 2700,00 zł). 
 8. Od dziś do końca listopada jako Parafia chcemy się włączyć w zbiórkę potrzebnych artykułów higienicznych dla Fundacji Małych Stópek. Fundacja ta wspiera domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych Fundacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. W inicjatywę możemy się włączyć poprzez podarowanie jednorazowych pieluch typu Pampers, Dada, itp. oraz chusteczek nawilżonych do pielęgnacji niemowląt. Miejsce składania artykułów to drewniana skrzynia stojąca obok krzyża w nazwie bocznej Bazyliki. Dziękujemy za wsparcie akcji.
 9. Organizujemy pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Odbędzie się ona w terminie 17-24 lutego 2022 r. Szczegółowe informacje na plakacie, na stronie parafii oraz u ks. Dominika Roczniaka (tel. 795-625-445). 
 10. Jest do nabycia „Pielgrzym” oraz kalendarze diecezjalne na rok 2022 w cenie 5 zł. 
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Lidia Dłużewska, l. 92 z ul. Piłsudskiego, śp. Jan Nakielski, l. 60 z ul. Piłsudskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.