Ogłoszenia duszpasterskie – 08.05.2022 r.

 1. W dniu dzisiejszym w naszej Parafii uroczystość I Komunii św. o godz. 10.30 i 12.00. Otoczmy dzieci i ich rodziny naszą serdeczną modlitwą.
  Dzieci będą uczestniczyć w Białym Tygodniu we Mszy św. o godz. 17.00 w Bazylice.
 2. W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. 
 3. Św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik jest od roku 2002 patronem Polski. Zapraszamy do modlitwy przez Jego wstawiennictwo o dobro dla naszej Ojczyzny. Nowenna w Kościele Gimnazjalnym od 7 maja o godz. 17.40; w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.15 i zakończona Mszą św. 16 maja o godz. 18.00. 
 4. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Domowników Boga. 
 5. W piątek, 13 maja mija 105 lat od objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej okazji zapraszamy na nabożeństwo fatimskie do Bazyliki o godz. 20.30. 
 6. „Zostań ministrantem – na jedną Mszę św.” – to wydarzenie, które się odbędzie w naszej parafii w przyszłą niedzielę, 15 maja. Zapraszamy chętnych chłopców w wieku od lat 5, by przyjść na Mszę św. do Bazyliki i zobaczyć jak to jest służyć przy ołtarzu jak prawdziwy ministrant. W zakrystii będzie przygotowana komża oraz będą ministranci, którzy pomogą służyć. 
 7. Trwa rekrutacja do I klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Chojnicach. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie internetowej szkoły.
 8. W myśl przepisu prawa kanonicznego (kan. 1043) podaje się do wiadomości, że nasz parafianin Patryk Jutrzenka Trzebiatowski ma otrzymać święcenia prezbiteratu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęca się do modlitwy za mających przyjąć święcenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie.
 9. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Pelplińskiej zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie na Festiwal Młodych — Mladifest w terminie 29 lipca – 8 sierpnia 2022 r. Oprócz udziału w Festiwalu przewidziane jest także nawiedzenie miejsc objawień (Góra Objawień w Podbrdo), wejście na Górę Krizevac, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej w Vepric, wycieczki do Mostaru i Dubrownika oraz plażowanie nad Adriatykiem. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 2690 zł. Osobą odpowiedzialną jest ks. Dominik Roczniak (tel. 795 – 625 – 445). Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zapisy do 15 maja br. Więcej informacji na plakacie. Zapraszamy!
 10. Jest do nabycia „Pielgrzym” oraz „Misyjne drogi” w cenie 5 zł.
 11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Stefania Rudnik, l. 94 z ul. Spacerowej, śp. Marek Kitowski, l. 66, śp. Bogdan Grzymała, l. 59 z ul. Młyńskiej, śp. Zofia Werochowska, l. 86 z ul. Ogrodowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *