Ogłoszenia duszpasterskie – 10.07.2022 r.

 1. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Domowników Boga.
 2. W środę 13-sty dzień miesiąca. Na godz. 20.30 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w Bazylice. Prosimy o przyniesienie świec.
  Jest to także dzień pamięci i modlitwy za ofiary Wołynia 1943 roku.
 3. W sobotę 16 lipca zapraszamy do udziału w pielgrzymce pieszej na uroczystość odpustową do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Zamartem. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 7.30 przed kościołem Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach. Punktem kulminacyjnym pielgrzymki będzie Msza święta odpustowa o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. bp. Arkadiusz Okroja. Istnieje możliwość powrotu do Chojnic specjalnym autokarem.
  Tego dnia także o godz. 18.00, zapraszamy na Mszę św. do Kościoła Gimnazjalnego w intencji naszej Ojczyzny za wstawiennictwem Matki Bożej Szkaplerznej oraz Patronów Polski. 
 4. Przewodnik Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zaprasza do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Wyjście 31 lipca po Mszy świętej o godz. 7.00 w Bazylice. Nie każdy jednak może wyruszyć w drogę, ale każdy może stać się częścią naszej grupy. Zachęcamy do odprowadzenia pielgrzymów pierwszego dnia, powierzenia własnych spraw i intencji, które pielgrzymi będą polecać w drodze do Częstochowy. Można również okazać wsparcie materialne lub finansowe. Spotkanie organizacyjne 24 lipca 2022 r. o godz. 15.00 w Bazylice.
 5. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”. Można także nabyć modlitewnik „Panie, obdarz nas pokojem” z modlitwami o pokój i pojednanie w cenie 10 zł. 
 6. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na remont instalacji w Bazylice. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom. 
 7. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Teresa Zagórska, l. 64 z ul. Piłsudskiego, śp. Urszula Moga, l. 74 z Chojnat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…