Ogłoszenia duszpasterskie – 10.10.2021 r.

 1. Witamy w naszej parafii o. Sylwestra Maćkiewicza OMI. Po Mszy św. można nabyć u Niego kalendarze misyjne na 2022 rok. 
 2. Kościół w Polsce obchodzi dziś XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. W tym dniu odbywa się zbiórka przykościelna, będąca podstawą finansowania programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za złożone ofiary. 
 3. W Kościele Gimnazjalnym można obejrzeć wystawę nowych puzzli poświęconych osobie św. Jana Pawła II. Każdą z prac można zakupić. Cena wywoławcza to 100 zł. Można jednak ofiarować więcej. Całkowity dochód przeznaczy będzie na rzecz powstającego Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum w Chojnicach, budującego nowe hospicjum stacjonarne na ulicy Strzeleckiej przez panią Małgorzatę Kaczmarek i panią Bernadetę Klunder.
 4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania złoży swoje prośby skierowane do Księdza Biskupa Diecezjalnego i naszego Księdza Proboszcza. Oznacza to ich gotowość do podjęcia się wysiłku przygotowań do przyjęcia tego sakramentu. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziny otoczmy swoją modlitwą.
 5. Zostały wprowadzone zmiany godzin spotkań kandydatów do bierzmowania. Prosimy o zapoznanie się z ze zmianami. Z wszelkimi pytaniami prosimy kierować się do księży.
 6. Dzisiaj po każdej Mszy św. Domownicy Boga naszej parafii, będą zapisywać przy wejściu głównym do Bazyliki i Kościoła Gimnazjalnego osoby chętne do wzięcia udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Zachęcamy do zapisów. 
 7. Z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach, zapraszamy dziś o godz. 20.00 do Kościoła Gimnazjalnego na koncert w wykonaniu: Maria Malinowska – sopran (Gdańsk), Błażej Musiałczyk – organy (Gdańsk). Wstęp wolny.
 8. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy do Bazyliki na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30. Dzieci natomiast zapraszamy od poniedziałku do piątku na różaniec do kościoła gimnazjalnego o godz. 17.00.
 9. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej w Bazylice, zapraszamy każdego, kto jest zainteresowany Seminarium Odnowy Wiary oraz wszystkie osoby, które się zapisały na to wydarzenie, na spotkanie organizacyjne. 
 10. We wtorek, w Kościele Gimnazjalnym o godz. 18.00 z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostanie odprawiona Msza św. w intencji byłych i obecnych nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach oraz o radość nieba dla zmarłych. Serdecznie zapraszamy.
  Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla Domowników Boga.  
 11. W środę przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w Bazylice o godz. 20.30. Tego dnia nie będzie różańca o godz. 17.30. 
 12. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Rycerzy Kolumba. Zapraszamy na spotkanie również tych mężczyzn, którzy szukają dla siebie wspólnoty.
 13. Akcja katolicka zaprasza w niedzielę, 17 października o godz. 17:00 do „Collegium Ars” w podziemiach Kościoła Gimnazjalnego na spotkanie poświęcone błogosławionemu Józefowi z Bolzano – który poświęcił życie odmawiając w Chojnicach złożenia przysięgi na wierność Hitlerowi. Postać błogosławionego przybliży dr Elżbieta Okońska, a spotkanie uświetni koncert instrumentalny.
 14. Jest do nabycia  „Pielgrzym”oraz kalendarze diecezjalne na rok 2022 w cenie 5 i 10 zł. 
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Zygmunt Bronisz, l. 69 z ul. Warszawskiej, śp. Bożena Arndt, l. 78 z ul. Lichnowskiej, śp. Andrzej Bartela, l. 56 z ul. 31 stycznia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.