Ogłoszenia duszpasterskie – 12.09.2021 r.

 1. W dniu dzisiejszym o godz. 16:00 na Rondzie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chojnicach odbędzie się oficjalna uroczystość nadania nazwy ronda. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
 2. W poniedziałek, 13 września o godz. 20.30 w Bazylice zostanie odprawione nabożeństwo fatimskie. 
 3. We wtorek, po Mszy św. wieczornej spotkanie dla Domowników Boga.  
 4. Franciszkanie Maryi i Domownicy Boga zapraszają w środę, 15 września o godz. 17.30 do Kościoła Gimnazjalnego na różaniec w intencji miasta, rodzin i kapłanów. 
 5. W środę, 15  i 22 września o godz. 17.00 w Bazylice spotkanie dla uczniów klas V w ramach przygotowania do I rocznicy Komunii Świętej.
 6. W piątek, 17 września o godz. 18.00 w Bazylice spotkanie dla rodziców dzieci z klas VIII, rozpoczynających przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. 
 7. W sobotę, 18 września do naszej parafii trafią relikwie założyciela zakonu Rycerzy Kolumba, bł. ks. Michaela McGivneya. Uroczysta procesja przenosząca relikwie rozpocznie się o godz. 10:00 w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach. O godz. 11:00 w Bazylice różaniec, a po nim ok. godz. 11:30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Szlachetki. Następnie przez cały tydzień będziemy przed wieczorną Mszą św. W Bazylice odmawiać Różaniec i Litanie do bł. ks. McGivneya. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach.
 8. Zapraszamy na „VIII Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2021” do Kościoła Gimnazjalnego. Koncert finałowy odbędzie się w niedzielę, 19 września o godz. 20:00 w wykonaniu: Marka Stefańskiego – organy (Kraków) oraz Tomasza Ślusarczyka – trąbka (Kraków).
 9. Chojnickie Centrum Kultury organizuje akcję „Zostań potencjalnym dawcą szpiku”. Szczegóły na stronie CKchojnice.pl i na plakatach.
 10. Jest do nabycia dwutygodnik „Pielgrzym”, kalendarz misyjny na rok 2022 oraz gra planszowa „Cztery Księgi”. 
 11. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego
  w Pelplinie.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zenon Kachlicki, l. 87 z ul. Wysokiej, śp. Gabriela Markiewicz, ostatnio zamieszkała w Warszawie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.