Ogłoszenia duszpasterskie – 12.12.2021 r.

 1. Po Mszy św. o godz. 9.00., 10.30, 12.00, 14.00 przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć u naszej scholi sianko na stół wigilijny.
 2. Trwa Adwent. Roraty codziennie (oprócz niedzieli) o godz. 6.00 w Bazylice. O godz. 5:40 śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  Stowarzyszenie Rodziny Kolpinga przygotowuje śniadania dla dzieci uczestniczących w Roratach.  Gdyby ktoś chciał wesprzeć materialnie te śniadania, to prosimy o kontakt z ks. Dominikiem Roczniakiem.
 3. W poniedziałek, 13 grudnia, przypada 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy w naszej modlitwie o naszej Ojczyźnie oraz ofiarach tamtego czasu. 
 4. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. 
 5. W najbliższy czwartek 16 grudnia po Mszy św. Roratniej Rycerze Kolumba wspólnie z chojnickimi Policjantami rozdawać będą elementy odblaskowe dzieciom. Zapraszamy. 
 6. W sobotę zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed zbliżającym się Bożym Narodzeniem. Spowiadać będziemy rano od 9.00 do 10.00 oraz od 17.00 do 18.00. 
 7. W poniedziałek, 20 grudnia, odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenie chorych, których mamy odwiedzić, do najbliższej soboty.
 8. Rycerze Kolumba, w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30, zapraszają do podziemi Kościoła Gimnazjalnego osoby, które chciałyby podzielić się swoimi opiniami/ spostrzeżeniami / sugestiami na temat funkcjonowania NASZEJ parafii.
 9. Nasza parafia zaprasza wszystkich uczniów klas 8, szkół średnich oraz młodzież studencką do „Wolontariatu Młodych”, spotkania formacyjne odbywać się będą w soboty o godz. 11.00 w salce pod plebanią.
 10. Stowarzyszenie Rodziny Kolpinga zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w III edycji akcji „Napełnij worek Św. Mikołaja dla seniora i osób samotnych”. Szczegółowe informacje znajdziemy na woreczkach przygotowanych przez stowarzyszenie w koszykach na balaskach. Przygotowane artykuły składamy tradycyjnie do skrzyni w nawie bocznej Bazyliki. Akcja trwa do środy, 15 grudnia. 
 11. Podczas spotkań synodalnych, odczytując znaki czasu w duchu ewangelicznego zatroskania
  o Kościół, jako kapłani dekanatu chojnickiego doszliśmy do przekonania o konieczności zintensyfikowania modlitw, ofiar i postu na rzecz powołań do służy w Kościele. W związku z tym, począwszy od 15 grudnia br. zapraszamy do pieszego pielgrzymować w każdą trzecią środę miesiąca do Zamartego. Trud pielgrzymi i sprawowaną Mszę świętą w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, ofiarujemy w intencji powołań do sakramentalnych małżeństw i rodzicielstwa oraz kapłaństwa, życia zakonnego, konsekrowanego i misyjnego. Wspólne pielgrzymowanie będziemy rozpoczynali przy kościele Matki Boskiej Fatimskiej o godz. 18.30. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z ks. Tomaszem Mońko (tel. 509 117 868) lub ks. Januszem Chyłą (tel. 604 411 838). Zgłoszenie jest potrzebne, aby zorganizować transport powrotny. Zapraszamy także do przyjazdu na Mszę świętą do Zamartego, która będzie sprawowana ok. godz. 21.00.
  O godzinie 18.00 do parafii Matki Bożej Fatimskiej z Bazyliki, odmawiając różaniec, wyruszy na wspólne  pielgrzymowanie grupa z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 12. Pan organista roznosi opłatki wigilijne do naszych domów.  Plan ulic na najbliższy tydzień został umieszczony na tablicy ogłoszeń. 
 13. Prosimy o zapoznanie się w gablocie ogłoszeń z terminami spotkań dla kandydatów do bierzmowania.
 14. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” oraz świecie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (duże – 15 zł, małe – 8 zł).
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Piotr Bruski, l. 51. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.