Ogłoszenia duszpasterskie 14.08.2022r.

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 14.00 będziemy gościć Chór Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego „NON SERIO”, a następmnie po niej odbędzie się koncert.
 2. Zapraszamy dzisiaj do kościoła gimnazjalnego na popielgrzymkowy Apel o godz. 20.00. Poprowadzi go ks. Mateusz Pryczkowski, przewodnik chojnickiej grupy, w towarzystwie pielgrzymów.  
 3. Trwa w Polsce miesiąc ważnych rocznic patriotycznych i świąt maryjnych również miesiąc abstynencji, dlatego zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do zachowania abstynencji od alkoholu.
 4. W poniedziałek, 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego.
 5. We wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 do Kościoła Gimnazjalnego. Podczas Mszy św. sprawowanej w intencji naszej Ojczyzny, będą również obecne relikwie św. Adnrzeja Boboli. Zapraszamy do modlitwy o pomyślność dla Polski. 
 6. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Domowników Boga.
 7. W środę zapraszamy do pieszego pielgrzymowania do Zamartego. Trud pielgrzymi i sprawowaną Mszę świętą w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, ofiarujemy w intencji powołań do sakramentalnych małżeństw i rodzicielstwa oraz kapłaństwa, życia konsekrowanego i misyjnego. Wspólne pielgrzymowanie rozpoczniemy przy kościele Matki Boskiej Fatimskiej o godz. 18.30. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z ks. Tomaszem Mońko (tel. 509 117 868) lub ks. Januszem Chyłą (tel. 604 411 838). Zgłoszenie jest potrzebne, aby zorganizować transport powrotny. Zapraszamy także do przyjazdu na Mszę św. do Zamartego, która będzie sprawowana ok. godz. 21.00. 
 8. Przypominamy, że w związku z rozpoczęciem prac remontowych w naszej bazylice, msze św. w dni powszednie są w kościele gimnazjalnym (za wyjątkiem 15 sierpnia).
 9. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele remontowe w naszej bazylice. Dziękujemy za wszystkie dzisiejsze ofiary oraz za te składane w biurze parafialnym czy przelewane
  na parafialne konto. Bóg Zapłać. Zachęcamy bardzo serdeczne również do modlitwy w intencji poprawnie przeprowadzonej inwestycji. Bóg Zapłać za wszelką troskę o nasze wspólne dziedzictwo, materialne i duchowe.
 10.  Jest do nabycia „Pielgrzym”, oraz książeczka „Pokój i pojednanie”.