Ogłoszenia duszpasterskie – 14.11.2021 r.

 1. Dziś w Polsce obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który poświęcony jest sytuacji chrześcijan w Libanie.
 2. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. 
 3. Od wtorku 16 listopada pan organista będzie roznosił opłatki wigilijne do naszych domów.  Plan ulic na najbliższy tydzień został umieszczony na tablicy ogłoszeń. 
 4. W gablocie ogłoszeń zamieszczono nowe terminy spotkań dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy o zapoznanie się z listą spotkań. 
 5. W piątek, 22 października biskup pelpliński Ryszard Kasyna rozpoczął w naszej diecezji   synod. Czas – który dla nas wszystkich, zaproszonych przez papieża Franciszka, może być okresem refleksji, co mówi Bóg w Kościele i do Kościoła. Zapraszamy do zaangażowania się w tematykę synodalną. Przez naszą stronę parafialną, możemy dotrzeć do strony diecezji, gdzie są podane materiały synodalne. Nasze spotkanie synodalne będzie w czwartek, 18 listopada o godz. 18.30. Przygotujmy się do tego spotkania i otoczmy je modlitwą, by było owocne i  skuteczne. 
 6. Zapraszamy na rekolekcje, które rozpoczniemy w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, czyli za tydzień. Poprowadzi je ks. kan. dr Piotr Głowacki – poeta, wykładowca, proboszcz, dziekan z diecezji włocławskiej. Przed kilkoma laty uczestniczył w Chojnickich warsztatach poetyckich. Spotkania rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę (22-24.11.2021r.). Już dzisiaj zaplanujmy swój udział.    
 7. Jako Parafia włączyliśmy się w zbiórkę potrzebnych artykułów higienicznych dla Fundacji Małych Stópek. Fundacja ta wspiera domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych Fundacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. W inicjatywę możemy się włączyć poprzez podarowanie jednorazowych pieluch typu Pampers, Dada, itp. oraz chusteczek nawilżonych do pielęgnacji niemowląt. Miejsce składania artykułów to drewniana skrzynia stojąca obok krzyża
  w nazwie bocznej Bazyliki. Dziękujemy za wsparcie akcji.
 8. Rycerze Kolumba zapraszają wszystkich chętnych mężczyzn na spotkanie rekolekcyjne, które przybliży nam tajemnice Eucharystii przez nauczanie św. Jana Pawła II i kard. Wyszyńskiego. Spotkanie odbędzie się 27 listopada o godz. 10:00 w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach. Wstęp wolny.
 9. Organizujemy pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Odbędzie się ona w terminie 17-24 lutego 2022 r. Szczegółowe informacje na plakacie, na stronie parafii oraz u ks. Dominika Roczniaka (tel. 795-625-445). 
 10. Jest do nabycia nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym” oraz kalendarze diecezjalne na rok 2022 w cenie 5 zł. 
 11. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na rzecz WSD w Pelplinie.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Anna Jażdżewska, l. 90 z Angowic, śp. Elżbieta Cichewicz, l. 84 ze Starego Rynku, śp. Teresa Gibowska, l. 81 z Konigortku., śp. Witold Gołembka, l. 79 z ul. Zielonej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.