Ogłoszenia duszpasterskie – 15.05.2022 r.

 1. W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. 
 2. W poniedziałek, 16 maja w liturgii mamy święto św. Andrzeja Boboli. Zapraszamy w tym dniu na dodatkową Mszę św. o godz. 18.00 do Kościoła Gimnazjalnego. Podczas Mszy św. sprawowanej w intencji naszej Ojczyzny, będą również obecne jego relikwie. Zapraszamy do modlitwy o pomyślność dla Polski. 
 3. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z grupy ks. Dominika odbędzie się we wtorek, 17 maja o godz. 17.00 w salce pod plebanią. Informacje o spotkaniach pozostałych grup wywieszone zostały w gablocie ogłoszeń.
  We wtorek także, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Domowników Boga. 
 4. W środę, 18 maja zapraszamy do pieszego pielgrzymowania do Zamartego. Trud pielgrzymi i sprawowaną Mszę świętą w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, ofiarujemy w intencji powołań do sakramentalnych małżeństw i rodzicielstwa oraz kapłaństwa, życia konsekrowanego i misyjnego. Wspólne pielgrzymowanie rozpoczniemy przy kościele Matki Boskiej Fatimskiej o godz. 18.30. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z ks. Tomaszem Mońko (tel. 509 117 868) lub ks. Januszem Chyłą (tel. 604 411 838). Zgłoszenie jest potrzebne, aby zorganizować transport powrotny. Zapraszamy także do przyjazdu na Mszę św. do Zamartego, która będzie sprawowana ok. godz. 21.00. 
 5. Trwa rekrutacja do I klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Chojnicach. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie internetowej szkoły. 
 6. Zapraszamy na pieszą oraz rowerową pielgrzymkę z Chojnic do Wiela na uroczystości odpustowe na Kalwarii we Wielu. Piesza pielgrzymka wyruszy w sobotę, 28 maja o godz. 3.00, a rowerowa w niedzielę, 19 czerwca o godz. 10.30. Szczegółowe informacje na plakacie.
 7. W myśl przepisu prawa kanonicznego (kan. 1043) podaje się do wiadomości, że nasz parafianin Patryk Jutrzenka Trzebiatowski ma otrzymać święcenia prezbiteratu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęca się do modlitwy za mających przyjąć święcenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie.
 8. Święcenia prezbiteratu zostaną udzielone przez Księdza Biskupa Ryszarda Kasynę w sobotę, 28 maja w Pelplinie podczas Mszy św. o godz. 11.00. Dzień później, 29 maja, ks. Patryk odprawi Prymicję w Bazylice o godz. 12.00. Już dziś serdecznie zapraszamy na to piękne święto ks. Patryka oraz naszej wspólnoty parafialnej. 
 9. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.
 10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Władysława Jażdżewska, l. 62 z Chojnat, śp. Henryk Majer, l. 76 z ul. Kościuszki, śp. Irena Neja, l. 96 z Al. Brzozowej (pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00 na Cm. Komunalnym). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *