Ogłoszenia duszpasterskie – 17.04.2022 r.

  1. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy swoją posługą i pracą przyczynili się do pięknego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy oraz upiększenia naszych kościołów i otoczenia. Niech Zmartwychwstały Pan wynagrodzi wszystkich obfitością swego błogosławieństwa.
  2. Jutro II święto Wielkanocy. Msze św. według porządku niedzielnego. Kolekta przeznaczona będzie na szkolnictwo katolickie diecezji i na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako święto Bożego Miłosierdzia. Nowennę przed tym świętem odprawiać będziemy 15 minut przed wieczorną Mszą św. 
  4. We wtorek, po Mszy św. wieczornej spotkanie Domowników Boga. 
  5. Organizujemy 5-dniową pielgrzymkę na Dolny Śląsk w terminie od 6 do 10 lipca 2022 r.
    Koszt wyjazdu to 1395 zł/os. Szczegółowy plan umieszczony jest na stronie parafii (zakładka Parafia/Pielgrzymki) oraz w gablocie ogłoszeń. Zapisy u ks. Marka Bogusza (tel. 728-461-015). 
  6. Trwa zbiórka plastikowych nakrętek dla potrzebujących dzieci. Nakrętki można przynosić do zakrystii obu naszych kościołów. 
  7. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

ŻYCZENIA   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO   NA   WIELKANOC   2022

Siostry i Bracia,

Trudny był tegoroczny Wielki Post. Spędziliśmy ten czas nie tylko próbując porządkować nasze życie, ale również słuchając tragicznych wiadomości zza wschodniej granicy oraz pomagając uchodźcom z Ukrainy. To wszystko działo się jeszcze w cieniu pandemii i wśród własnych codziennych problemów i kłopotów. Czasami wydawało się nam, że za wiele już ludzkiej biedy.

Tym bardziej więc potrzebujemy wiary, nadziei i miłości, potrzebujemy pokrzepienia, które przynosi zmartwychwstały Jezus. Ten, który – jak słyszeliśmy w liturgii Wigilii Paschalnej – „uwalnia wszystkich wierzących… od zepsucia pogańskiego życia i mroku grzechów, do łaski przywraca i gromadzi w społeczności świętych… skruszywszy więzy śmierci…” (Exsultet).

Po raz kolejny dotarło do nas, że Pan zmartwychwstał i daje życie. Pan zostawił grób pusty
i przynosi łaskę, nadzieję, moc. Pan przeszedł wraz z nami od wielkoczwartkowego Wieczernika
i ciemnicy, przez mękę i śmierć Wielkiego Piątku aż do Niedzieli Zmartwychwstania. Pan zmartwychwstał – wraz z Nim i my zmartwychwstaniemy, a dzisiaj powstajemy z grobów naszej rozpaczy, bólu i zwątpienia.

Dzieląc z Wami, Siostry i Bracia, Wielkanocną radość, życzę Wam przede wszystkim prawdziwej wiary w Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Niech ona przeprowadzi Was z beznadziei do Nadziei oraz z żalu (a czasami nawet nienawiści) do Miłości. Niech Chrystus obdarza Was swoim błogosławieństwem, zdrowiem i potrzebnymi łaskami. Niech wybawi od powietrza, głodu, ognia
i wojny, a obdarzy pokojem. Prawdziwym pokojem między narodami, w rodzinach i sercach naszych.

Na świętowanie wielkich tajemnic naszej wiary i zanurzenie się w misterium Zmartwychwstania Pańskiego, z serca wszystkim Wam błogosławię: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz Biskup
+ Ryszard