Ogłoszenia duszpasterskie – 17.10.2021 r.

 1. Akcja katolicka zaprasza dziś o godz. 17:00 do podziemi Kościoła Gimnazjalnego na spotkanie poświęcone błogosławionemu Józefowi z Bolzano.
 2. W Kościele Gimnazjalnym można obejrzeć wystawę nowych puzzli poświęconych osobie św. Jana Pawła II. Każdą z prac można zakupić.Całkowity dochód przeznaczy będzie na rzecz powstającego Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum w Chojnicach, budującego nowe hospicjum stacjonarne na ulicy Strzeleckiej.
 3. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy do Bazyliki na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30. Dzieci natomiast zapraszamy od poniedziałku do piątku na różaniec do Kościoła Gimnazjalnego o godz. 17.00.
 4. Jutro, w poniedziałek podczas różańca dla dzieci o godz. 17.00 w Kościele Gimnazjalnym nasza parafia włączy się w modlitewną akcję „Milion dzieci modli się na różańcu. Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej modlitwy. Szczegóły na stronie naszej internetowej naszej parafii. 
 5. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, pierwsze spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. Chętne osoby, które jeszcze się nie zapisały, mogą dołączyć tego dnia do Seminarium. 
 6. Franciszkanie Maryi i Domownicy Boga zapraszają w środę o godz. 17.30 na różaniec w intencji rodzin, kapłanów i miasta. 
 7. Prosimy kandydatów do bierzmowania o zapoznanie się z terminarzem spotkań, szczególnie osoby, które nie miały jeszcze spotkań oraz te, które się dopisały.
 8. Chojnickie Centrum Kultury i parafia Ścięcia Św. Jana Chrzciciela zapraszają w sobotę, 23 października 2021 o godz.19:00 do kościoła gimnazjalnego, na koncert w wykonaniu: Carlos Peña Montoya – harfa i Tomasz Adam Nowak – organy. Wstęp wolny. 
 9. W następną niedzielę gościć będziemy przedstawiciela trzeciego zakonu paulistów, który zaproponuje nam „Ewangelię na każdy dzień 2022 r.”. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 12 zł. Będą także dostępne egzemplarze Pisma Świętego. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień.
 10. Za tydzień, 24 października obchodzić będziemy Niedzielę Misyjną. Po każdej Mszy św. odbędzie się sprzedaż babeczek, z których dochód przeznaczony będzie na misje w Zambii (dla szkoły, którą prowadzi ks. Maciej Oparka i szpitala prowadzonego przez s. Mirosławę Górę).
 11. Zapraszamy wszystkie dzieci z klas 0 – 4 na Bal Wszystkich Świętych,  28 października o godz. 17.00 do Kościoła Gimnazjalnego. Zachęcamy już dzisiaj do przygotowania strojów świętych patronów dla swoich dzieci, które zostaną nagrodzone. Podczas Balu odbędzie się również misyjna akcja „Opatrunek na Ratunek”. Będziemy zbierać dla misyjnych szpitali m.in.: bandaże dziane i opaski elastyczne, kompresy jałowe i niejałowe, gazy opatrunkowe, plastry w rolce, igły i strzykawki, rękawiczki jednorazowe i chirurgiczne, płyny do odkażania. Zachęcamy do włączenia się w tę charytatywną akcję. 
 12. Zbliża się listopad, miesiąc naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. Z naszych kościołów – z balasek oraz z biura parafialnego można zabrać kartki do wypominek jednorazowych oraz na Msze św. „zbiorowe”  Wypełnione prosimy dostarczyć do któregoś z kapłanów lub do zakrystii, lub do biura parafialnego. Na kartce dotyczącej Mszy św. „zbiorowych” należy zaznaczyć, w jakim terminie ma być odprawiona Msza św.
 13. Jest do nabycia nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym”oraz kalendarze diecezjalne na rok 2022 w cenie 5 i 10 zł. 
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Alfons Kupiecki, l. 72 z ul. Przemysłowej, śp. Leonard Neja, l. 72 z ul. Działkowej (pogrzeb w poniedziałek, 25 października o godz. 10.30). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.