Ogłoszenia duszpasterskie 19.02.2023r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. Dzisiaj w duchu braterskiej solidarności ze wszystkimi ofiarami trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii odbywa się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez kataklizm.

3. We wtorek po Mszy św. spotkanie Domowników Boga.

4. Zapraszamy do wspólnej adoracji Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, jako przygotowanie do Wielkiego Postu. Dzisiaj adoracja w bazylice po Mszy św. o godz. 14.00 do godz. 19.00, Jutro, w poniedziałek i wtorek w kościele gimnazjalnym po Mszy św. o godz. 8.00 do godz. 18.00.

5. Od Środy popielcowej msza św. wieczorna będzie sprawowana w bazylice. Zapraszamy w piątki na nabożeństwo Drogi krzyżowej: w bazylice, po mszy św.
o godz. 8.30. W kościele gimnazjalnym: 15.00, 17.00 dla dzieci, 19.00 dla młodzieży. W niedzielę, natomiast, na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które
w tym roku wygłosi ks. Karol Misiurski.

6. W Środę popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Dodatkowe Msze św. o godz. 10.00 i 15.00.

Przypominamy, że wierni, którzy ukończyli 14 rok życia, są zobowiązani do zachowania w ciągu całego życia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki całego roku i w Środę Popielcową. Natomiast wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobowiązani do zachowania postu ścisłego w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. W dniach od Środy popielcowej do niedzieli włącznie w naszej parafii odbędą się Rekolekcje wielkopostne, wygłosi je o. Norbert Lis, dominikanin.

Plan rekolekcji:

Środa Popielcowa – na wszystkich Mszach św. nauka zapowiadająca, zapraszająca
na rekolekcje. Msze św. o godzinie: w bazylice: 7.00, 8.30, 10.00, 15.00, 18.00, w kościele gimnazjalnym 8.00.

Czwartek – nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godzinie : w bazylice: 7.00, 8.30, 18.00, w kościele gimnazjalnym 8.00.
O godz. 19.00  w kościele gimnazjalnym – nauka dla rodziców klas III podstawowych.
O godz. 19.00 w bazylice uwielbienie z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała w bazylice, które poprowadzi o. Paweł, dominikanin ze ekipą prowadzącą rekolekcje halowe dla naszej młodzieży.

Piątek – nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godzinie : w bazylice: 7.00, 8.30 i Droga krzyżowa, 18.00. W kościele gimnazjalnym 8.00, natomiast droga krzyżowa o 15.00, o 17.00 dla dzieci, o 19.00 w kościele gimnazjalnym.

Sobota –   nauka rekolekcyjna na Mszach św. w bazylice: 7.00, 8.30, 10.00 w bazylice Msza św. w intencji wszystkich osób kochających Różaniec  – z zaproszeniem dla osób do wstąpienia do Róż różańcowych istniejących w naszej parafii oraz o godz. 18.00, w kościele gimnazjalnym o 8.00.
O godz. 12.00 Anioł Pański w kościele gimnazjalnym wraz z nauką dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
O godz. 15.00 Koronka do Bożego miłosierdzia w kościele gimnazjalnym z  osobami żyjącymi w związkach niesakramentalnych. Następnie spotkanie indywidualne w podziemiach kościoła gimnazjalnego z Ojcem prowadzącym rekolekcje.  
W bazylice o godz. 18.00 Msza św. i nauka rekolekcyjna. Następnie jak zawsze w sobotę godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele gimnazjalnym i okazja do  spowiedzi św.  Spowiadał będzie O. Norbert, który po zakończeniu Adoracji zaprasza do podziemi kościoła gimnazjalnego na rozmowy.

Niedziela – nauki na wszystkich mszach św.  Zbierane ofiary są przeznaczone dla Ojców Dominikanów.

7 Od Środy Popielcowej również rozpoczynają się Rekolekcje halowe dla młodzieży z chojnickich szkół ponadpodstawowych. Otaczajmy naszą modlitwą to wydarzenie.

8. W środę po Mszy św. wieczornej rozpocznie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Potrwa do czwartku do godz. 7.00. Modlimy się w intencji naszej ojczyzny, miasta, rodzin, kapłanów i osób konsekrowanych.

9. Członkowie naszej wspólnoty Neokatechumenalnej, przez najbliższe 2 tygodnie pragną odwiedzić mieszkańców ulicy Angowickiej i Brzozowej w celu podzielenia się radością płynącą z Ewangelii. Będą  posiadali również stosowne pismo z podpisem ks. proboszcza.

10. 11 marca, w 30-tą rocznicę ustanowienia naszej fary Bazyliką, o godz. 18.00, w naszej bazylice, ks. biskup Arkadiusz Okroj naszej młodzieży udzieli sakramentu bierzmowania.
W gablocie ogłoszeń wywieszone zostały terminy spotkań w grupach dla kandydatów do bierzmowania na miesiąc luty. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

11. Jest do nabycia nowy „Pielgrzym”.

12. W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Jan Wiegand. Wieczny odpoczynek…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *