Ogłoszenia duszpasterskie – 19.06.2022 r.

 1. W dniach od 31 lipca do 13 sierpnia odbędzie się 31. Piesza Pielgrzymka z Chojnic na Jasną Górę. Z tej okazji przewodnik pielgrzymki ks. Mateusz Pryczkowski zaprasza dziś o godz. 15.00 wszystkich pielgrzymów oraz tych, którzy dopiero planują wyruszyć na pielgrzymi szlak na spotkanie. Po Koronce do Miłosierdzia Bożego w Bazylice przejdziemy na słodki poczęstunek. 
 2. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie odprawiane są po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
 3. Pięknie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy: osobom, które przygotowały nasze kościoły; osobom, które przygotowały poszczególne ołtarze; osobom, które udekorowały swoje domy i trasę procesji; osobom, który uczestniczyły w procesji wykonując daną funkcję i osobom, które uczestniczyły w procesji, dając wyraz wierze w realną obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Niech Bóg wszystkim Wam błogosławi i udziela potrzebnych łask.
 4. Zapraszamy do uczestnictwa w Oktawie Bożego Ciała. Msza św. z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół Bazyliki w łączności z Mszą św. wieczorną o godz. 18.00 do czwartku włącznie. Na zakończenie Oktawy pobłogosławimy wianki. 
 5. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Domowników Boga.
 6. W piątek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, patrona naszej Parafii oraz naszego miasta. Msze św. w tym dniu w Bazylice o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00, a w Kościele Gimnazjalnym o godz. 8.00. Słowo Boże głosić będzie nasz parafianin ks. Patryk Jutrzenka Trzebiatowski.
  Zapraszamy także do Kościoła Gimnazjalnego o godz. 19.30 na koncert zespołu „Jastra”. Zespół „Jastra” jest wspólnotą uwielbieniową, która powstała w 2019 roku. Członkowie zespołu pragną chwalić Pana Boga swoją muzyką, dlatego biorą udział w koncertach ewangelizacyjnych, Mszach świętych, adoracjach, czy innych wydarzeniach chrześcijańskich. W aktualnym składzie zespołu jest 18 osób, które pochodzą z różnych zakątków Kaszub i Kociewia.
 7. Od 24 do 26 czerwca – od piątku do niedzieli świętujemy dni naszego miasta  i naszego patrona św. Jana Chrzciciela. Z tej okazji od piątku do niedzieli na Starym Rynku odbywać się będzie tradycyjnie Jarmark Świętojański, a w Parku Tysiąclecia wystąpią zespoły „Chłopcy z Placu Broni”, „Sztywny Pal Azji”  i „Kobranocka”, Jarek Janiszewski z zespołu „Czarno-Czarni” oraz zespół „Pectus”. W niedzielę w Fosie Miejskiej – intronizacja Króla Kurkowego, Chojnicki Big Band, Akademia Tańca Piętro Wyżej, a po godz. 15.00 odbędzie się Pomorski Dzień Seniora. Całość zakończy o godz. 18.00 występ Krzysztofa Daukszewicza. 
 8. Rodzina Radia Maryja organizuje wyjazd do Częstochowy w sobotę, 9 lipca o godz. 23.00. Zapisy i informacje na temat wyjazdu pod numerem telefonu 602-867-585. 
 9. Jest do nabycia „Pielgrzym”.