Ogłoszenia duszpasterskie – 20.03.2022 r.

 1. Przez kilka najbliższych dni w Bazylice jest wystawa poświęcona bł. Józefowi z Bolzano. W Chojnicach nasz błogosławiony przeciwstawił się Hitlerowi i za to poniósł śmierć.
 2. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Domowników Boga. 
 3. Stowarzyszenie Rodziny Kolpinga zaprasza dzieci z Ukrainy w najbliższą środę, 23 marca o godz. 17.00 na zajęcia artystyczne, które odbędą się w salce pod plebanią. 
 4. Wspólnota „Młodego Kolpinga” zaprasza na kolejne wielkanocne warsztaty plastyczne dla uczniów z klas od trzeciej do ósmej. Odbędą się one w czwartek, 24 marca w salce pod plebanią w godzinach od 16.00 do 19.00. Informacje i zapisy u p. Asi Orlikowskiej, tel. 663 396 261.
 5. W piątek, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, dzień odpustu w Kościele Gimnazjalnym. Msze św. w tym dniu tylko w Kościele Gimnazjalnym o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. W Bazylice Msza św. będzie tylko o godz. 8.30.
  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy także jako Dzień Świętości Życia. W tym dniu odbędzie się w Chojnicach XIX „Marsz dla Życia”. Rozpocznie się on w parafii Matki Bożej Królowej Polski o godz. 16.00 nabożeństwem przebłagalnym za grzechy przeciw ludzkiemu życiu i duchową adopcją dziecka poczętego, a zakończy Mszą świętą w Kościele Gimnazjalnym o godz. 18.00. Gościem Marszu będzie ks. prof. Piotr Kieniewicz, bioetyk, który wygłosi prelekcję na temat współczesnych eksperymentów medycznych w świetle szacunku dla ludzkiego życia. Osoby, które podejmą duchową adopcję prosimy o przyniesienie świec.
 6. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  Drogi Krzyżowe będą odprawiane w każdy piątek w Bazylice o godz. 9.00, a w Kościele Gimnazjalnym o godz. 15.15, 17.00 (dla dzieci) i 19.00 (dla młodzieży). O godz. 19.00 Drogę Krzyżową poprowadzą Skauci Europy, którą ze względu na odpust w Kościele Gimnazjalnym odprawimy w Bazylice. Nasi skauci po zakończeniu nabożeństwa będą zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na zorganizowanie kolonii dla dzieci z Ukrainy w Polsce.
  Gorzkie Żale w Bazylice w każdą niedzielę o godz. 15.00.
 7. Organizujemy 5-dniową pielgrzymkę na Dolny Śląsk w terminie od 6 do 10 lipca 2022 r. Koszt wyjazdu to 1395 zł/os. Szczegółowy plan umieszczony jest na stronie parafii oraz w gablocie ogłoszeń. Zapisy u ks. Marka Bogusza (tel. 728-461-015). 
 8. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Pelplińskiej zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie na Festiwal Młodych w terminie 29 lipca – 8 sierpnia 2022 r. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 2690 zł. Jest to propozycja również dla osób dorosłych. Osobą odpowiedzialną jest ks. Dominik Roczniak (tel. 795 – 625 – 445). Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji na plakacie.
 9. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na kolektę. Przeznaczone są na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. 
 10. Podczas niedzielnej akcji sprzedaży ciasta, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rodziny Kolpinga, zebrano 1600 zł i zakupiono najpotrzebniejsze rzeczy dla osób poszkodowanych przez wojnę na Ukrainie. Serdeczne Bóg zapłać. 
 11. Skauci Europy organizują zbiórkę żywności długoterminowej. Dary pojadą w środę do Gródka Jagiellońskiego pod Lwowem, do zaprzyjaźnionej s. Karoliny (pochodzącej z Chojnic). Natomiast Siostra dary przekazuje dalej do Żytomierza i Mariupola. Dary można przynosić do wtorku do zakrystii. Zbieramy: konserwy, suszone owoce, ryż, makaron, kasze, słodycze, mleko dla dzieci itp. Bóg zapłać.
 12. Nadal trwa zbiórka plastikowych nakrętek dla potrzebujących dzieci. Nakrętki można przynosić codziennie po Mszach św. do zakrystii obu naszych kościołów. 
 13. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”. Można także nabyć świece wielkanocne w cenie 10 zł, z których dochód przeznaczony jest na rzecz pomocy Ukrainie. 
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Gabriela Zizys, l. 59 z Pl. Piastowskiego, śp. Lech Zięłkowski, l. 84 z ul. Podgórnej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *