Ogłoszenia duszpasterskie – 21.11.2021 r.

 1. Rozpoczęliśmy dziś w naszej parafii rekolekcje. Zapraszamy na nauki rekolekcyjne także w poniedziałek, wtorek, i środę o godz. 8.30 i 18.00. 
 2. Zapraszamy, jak zawsze, do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w dni powszednie 15 minut przed każdą Mszą świętą, a więc o godz. 6.45, 7.15, 8.15 i 17.45. Pełnimy posługę pojednania, każdego dnia przez godzinę oraz dodatkowo w dni Eucharystyczne od godziny 17.00 do 18.00. Przed nami Adwent. Przygotujmy się poprzez rekolekcje i spowiedź na ten szczególny czas. 
 3. Na dzisiejszą niedzielę została ogłoszona w Kościele ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Zbiórka do puszek odbywa się po każdej Mszy św. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego. 
 4. W poniedziałek, we wspomnienie św. Cecylii – patronki organistów, muzyków, kantorów, psałterzystów oraz chórów kościelnych i scholi, o godz. 18.00 w Kościele Gimnazjalnym zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszego parafialnego chóru „Lutnia”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Seminarium Odnowy Wiary.
 6. W środę zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu. Początek o godz. 18.30, a zakończenie w czwartek o godz. 8.00.
 7. W środę o godz. 19.15 w Collegium Ars, wieczór poetycko muzyczny z wierszami ks. Piotra. Zapraszamy.
 8. Pan organista będzie w tym tygodniu roznosił opłatki wigilijne do naszych domów.  Plan ulic na najbliższy tydzień został umieszczony na tablicy ogłoszeń. 
 9. Jako Parafia włączyliśmy się w zbiórkę potrzebnych artykułów higienicznych dla Fundacji Małych Stópek. Fundacja ta wspiera domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych Fundacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. W inicjatywę możemy się włączyć poprzez podarowanie jednorazowych pieluch typu Pampers, Dada, itp. oraz chusteczek nawilżonych do pielęgnacji niemowląt. Miejsce składania artykułów to drewniana skrzynia stojąca obok krzyża w nazwie bocznej Bazyliki. Dziękujemy za wsparcie akcji.
 10. Organizujemy pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Odbędzie się ona w terminie 17-24 lutego 2022 r. Szczegółowe informacje na plakacie, na stronie parafii oraz u ks. Dominika Roczniaka (tel. 795-625-445). Prosimy także osoby, które się już zapisały o kontakt w celu wpłaty pierwszej raty za wyjazd. 
 11. Jest do nabycia „Pielgrzym” oraz kalendarze diecezjalne na rok 2022 w cenie 5 zł. 
 12. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na rzecz WSD w Pelplinie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Wiktoria Słomińska, l. 86 z ul. Dworcowej, śp. Roman Kobus z ul. Drzymały, śp. Roman Kukliński, l. 92 z ul. Łużyckiej, śp. Mirosław Koliński, l. 60 z Angowic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.