Ogłoszenia duszpasterskie – 22.05.2022 r.

 1. W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. 
 2. Dziś odbędzie się „Chojnicki Bieg po Zdrowie – Razem dla Poli”. Start biegu o godz. 16.00 z Bramy Człuchowskiej.
 3. W poniedziałek, podczas Mszy św. o godz. 18.00, będziemy modlić się za wszystkich uczniów klas 8, prosząc o pomyślny przebieg egzaminów i wybranie dobrego kierunku dalszej edukacji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie uczniów z klas 8.
 4. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Domowników Boga. 
 5. Franciszkanie Maryi i Domownicy Boga zapraszają w środę o godz. 17.30 do Bazyliki na różaniec w intencji miasta, rodzin, kapłanów i sióstr zakonnych.
  Natomiast o godz. 18.30 w Kościele Gimnazjalnym rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Potrwa ona do czwartku, do godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. W sobotę, 28 maja, obchodzimy liturgiczne wspomnienie bł. Stefana kardynała Wyszyńskiego. Na Mszach św. o godz. 7.00 i 8.30 w Bazylice, będą obecne Jego relikwie. Prymas Chojnice nawiedził aż 2 razy.
 7. W najbliższą sobotę, nasz parafianin ks. dk Patryk Jutrzenka Trzebiatowski otrzyma święcenia prezbiteratu. Zostaną one udzielone przez Księdza Biskupa Ryszarda Kasynę w Pelplinie podczas Mszy św. o godz. 11.00. Dzień później, w niedzielę 29 maja, ks. Patryk odprawi Prymicję w Bazylice o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy na to piękne święto ks. Patryka oraz naszej wspólnoty parafialnej. Otoczmy też naszą modlitwą wszystkich kandydatów do święceń oraz całą wspólnotę seminaryjną.
  Ze względu na Prymicje, Msza św. o godz. 14.00 będzie sprawowana w Kościele Gimnazjalnym.  
 8. Zapraszamy na pieszą oraz rowerową pielgrzymkę z Chojnic do Wiela na uroczystości odpustowe na Kalwarii we Wielu. Piesza pielgrzymka wyruszy w sobotę, 28 maja o godz. 3.00, a rowerowa w niedzielę, 19 czerwca o godz. 10.30. Szczegółowe informacje na plakacie.
 9. Jest do nabycia „Pielgrzym”.
 10. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na cele remontowo-budowlane naszej diecezji.
 11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Ewa Zientara, l. 62 z ul. Broniewskiego, śp. Anariusz Krawczuk, l. 91 z Al. Brzozowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *