Ogłoszenia duszpasterskie – 24.04.2022 r.

 1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. 
 2. W ten weekend na terenie naszej parafii gościmy Skautów Europy z 2 Hufca Koszalińsko-Kołobrzeskiego. Harcerki przyjechały do nas z Gdańska, Słupska, Miastka i Szczecinka – będą na Mszy św. o godz. 10.30 w Bazylice. 
 3. W poniedziałek, 25 kwietnia w łączności z wieczorną Mszą św. odprawimy nabożeństwo o urodzaje. Ten dzień to także 10 rocznica śmierci pierwszego biskupa pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie. 
 4. We wtorek, po Mszy św. wieczornej spotkanie Domowników Boga. 
 5. Franciszkanie Maryi i Domownicy Boga zapraszają w środę do Bazyliki na godz. 17.30, na różaniec w intencji miasta, rodzin, kapłanów i sióstr zakonnych.
  Natomiast o godz. 18.30 rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Gimnazjalnym. Zakończy się o godz. 8.00 w czwartek.
 6. W piątek, 29 kwietnia przypada dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej, w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w Niemczech. 
 7. Parafia Matki Boskiej Fatimskiej i Rycerze Kolumba zapraszają na Trzecią Chojnicką Drogę Światła. Via Lucis rozpocznie się 30 kwietnia Mszą św. o godz. 8:30, a następnie wyruszymy ulicami miasta by spotkać Zmartwychwstałego na 14 stacjach. Szczegóły tego wydarzenia na plakacie w gablocie. 
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. o godz. 18.00  a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00
 9. „Zostań ministrantem – na jedną Mszę św.” – to wydarzenie, które się odbędzie w naszej parafii w niedzielę, 15 maja. Zapraszamy chętnych chłopców w wieku od lat 5, by przyjść na Mszę św. do bazyliki i zobaczyć jak to jest służyć przy ołtarzu jak prawdziwy ministrant.
 10. Organizujemy 5-dniową pielgrzymkę na Dolny Śląsk w terminie od 6 do 10 lipca 2022 r. Koszt wyjazdu to 1395 zł/os. Szczegółowy plan umieszczony jest na stronie parafii (zakładka Parafia/Pielgrzymki) oraz w gablocie ogłoszeń. Zapisy u ks. Marka Bogusza (tel. 728-461-015). 
 11. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Pelplińskiej zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie na Festiwal Młodych — Mladifest w terminie 29 lipca – 8 sierpnia 2022 r. Oprócz udziału w Festiwalu przewidziane jest także nawiedzenie miejsc objawień (Góra Objawień
  w Podbrdo), wejście na Górę Krizevac, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej w Vepric, wycieczki do Mostaru i Dubrownika oraz plażowanie nad Adriatykiem. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 2690 zł. Osobą odpowiedzialną jest ks. Dominik Roczniak (tel. 795 – 625 – 445). Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zapisy do 15 maja br. Więcej informacji na plakacie. Zapraszamy!
 12. Jest do nabycia „Pielgrzym”.
 13. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Adam Czerwonka, l. 83 z ul. Waryńskiego (pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00 na Cm. Komunalnym), śp. Bernard Jażdżewski, l. 86 z ul. Dworcowej (pogrzeb w środę o godz. 10.30 na Cm. Komunalnym). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *