Ogłoszenia duszpasterskie 24.07.2022

  1. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Domowników Boga.
  2. Z okazji 23. Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, dzisiaj o godz. 15.00 na parkingu przy Placu Emsdetten odbędzie się poświęcenie pojazdów. Serdecznie zapraszamy. 
  3. Od niedzieli (czyli dzisiaj) 24 lipca do soboty 30 lipca w parafii Ostrowite, każdego dnia o 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia, po której pobłogosławimy kierowców i pojazdy. Zapraszam zatem na indywidualną pielgrzymkę wszystkich użytkowników rowerów, hulajnóg, motocykli i samochodów do kościoła św. Jakuba w Ostrowitem na modlitwę i błogosławieństwo.
  4. Z środy na czwartek odbędzie się nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Gimnazjalnym. Rozpoczynamy po wieczornej Mszy Św. do ósmej rana. Modlimy się w intencji powołań do kapłaństwa, małżeństwa i życia konsekrowanego, za nasze rodziny i naszą ojczyznę.
  5. Przewodnik Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zaprasza do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Wyjście 31 lipca po Mszy świętej o godz. 7.00 w Bazylice. Nie każdy jednak może wyruszyć w drogę, ale każdy może stać się częścią naszej grupy. Zachęcamy do odprowadzenia pielgrzymów pierwszego dnia, powierzenia własnych spraw i intencji, które pielgrzymi będą polecać w drodze do Częstochowy. Można również okazać wsparcie materialne lub finansowe. Podczas trwania pielgrzymki do 13. 08. 2022 r. w Bazylice o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. W rozważaniu Apelowym, będziemy  nawiązywać do tematyki poszczególnych dni na pielgrzymce. Zapraszamy codziennie.
  6. Zapraszamy na „IX  Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2022” do Kościoła Gimnazjalnego. Drugi koncert odbędzie się w niedzielę 31 lipca o godz. 20:00 w wykonaniu:  Michał Mogiła – obój (Zielona Góra) i Krzysztof Karcz  organy (Bielsko Biała).
  7. Ok. godziny 17.00 w niedzielę 31.07.2022 r. przybędzie do naszego miasta pielgrzymka Kaszubska (dawna Kościerska). Kto pragnie udzielić gościny pielgrzymom, prosimy by wyraził to w kancelarii Bazyliki, ile chce przyjąć pielgrzymów. Bóg Zapłać, za otwarcie serca i domu dla pielgrzymujących. 
  8. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chojnicach ogłasza nabór kandydatów z terenu powiatu chojnickiego gotowych stworzyć rodzinę zastępczą dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą dalej przebywać ze swoimi rodzinami biologicznymi. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  9. Jest do nabycia nowy numer czasopisma „Pielgrzym”, „Kalendarz Misyjny”   w cenie 10 zł” oraz książeczka „Pokój i pojednanie” również w cenie 10 zł.
  10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Franciszek Mrozek-Gliszczynski z ul. Lichnowskiej, śp. Ryszard Rolbiecki z ul. Korczaka, śp. Józef Markowski z Angowic. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…