Ogłoszenia duszpasterskie – 24.10.2021 r.

 1. Obchodzimy dziś Niedzielę Misyjną. Po każdej Mszy św. przed kościołem odbywa się sprzedaż babeczek, z których dochód przeznaczony będzie na misje w Zambii (dla szkoły prowadzonej przez ks. Macieja Oparkę i szpitala prowadzonego przez s. Mirosławę Górę).
 2. Zapraszamy do Bazyliki na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.30. Dzieci natomiast zapraszamy od poniedziałku do piątku na różaniec do Kościoła Gimnazjalnego o godz. 17.00.
 3. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Seminarium Odnowy Wiary.
 4. W środę zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w Kościele Gimnazjalnym. Początek o godz. 19.00, a zakończenie w czwartek o godz. 8.00. 
 5. Zapraszamy wszystkie dzieci z klas 0 – 4 na Bal Wszystkich Świętych, w czwartek o godz. 17.30 w podziemiach Kościoła Gimnazjalnego. Zachęcamy do przygotowania strojów świętych patronów dla swoich dzieci, które zostaną nagrodzone. Podczas Balu odbędzie się również misyjna akcja „Opatrunek na Ratunek”. Będziemy zbierać dla misyjnych szpitali m.in.: bandaże dziane i opaski elastyczne, kompresy jałowe i niejałowe, gazy opatrunkowe, plastry w rolce, igły i strzykawki, rękawiczki jednorazowe i chirurgiczne, płyny do odkażania. Zachęcamy do włączenia się w tę charytatywną akcję. 
 6. Zbliża się listopad, miesiąc naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. Z naszych kościołów – z balasek można zabrać kartki do wypominek jednorazowych oraz na Msze św. „zbiorowe”  Wypełnione prosimy dostarczyć do któregoś z kapłanów lub do zakrystii, lub do biura parafialnego. Na kartce dotyczącej Mszy św. „zbiorowych” należy zaznaczyć, w jakim terminie ma być odprawiona Msza św. 
 7. W dniu Wszystkich Świętych o godz. 11.30 z Bazyliki wyruszy procesja na cmentarz ofiar II wojny światowej, a następnie na Cmentarz Parafialny. Tam około godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych spoczywających w tym Cmentarzu. Po jej zakończeniu będą odmawiane tak zwane „Zdrowaśki”. Będzie także możliwość zapisania swoich zmarłych na Msze św. zbiorowe, sprawowane w Kościele Gimnazjalnym w dniu 3, 4, 5 i 6 listopada o godz. 18.00.
  Procesja na Cmentarzu Komunalnym o godz. 14.00. Natomiast na Cmentarzu w Angowicach o godz. 15.00 w Angowicach.
 8. Jest do nabycia „Pielgrzym” oraz kalendarze diecezjalne na rok 2022 w cenie 5 zł. 
 9. Laboratorium Wolności Religijnej (laboratoriumwolności.pl) serdecznie zaprasza wszystkich nauczycieli do udziału w warsztatach „Wolność religijna w edukacji”, które odbędą się w sobotę 6 listopada 2021 r. w Toruniu. 
 10. W Kościele powszechnym rozpoczął się czas synodu, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. W piątek, 22 października biskup pelpliński Ryszard Kasyna rozpoczął diecezjalny etap tego czasu rozeznawania, który dla nas wszystkich może być czasem refleksji, co mówi Bóg w Kościele i do Kościoła. Pomódlmy się zatem o błogosławione owoce synodu: 

Stajemy przed Tobą, Duchu Święty, zgromadzeni w Imię Twoje.

Z Tobą jedynie, który nas prowadzisz; 

zamieszkaj w naszych sercach, naucz nas drogi, którą mamy iść 

i jak mamy nią podążać.

Jesteśmy słabi i grzeszni; nie dozwól, abyśmy wprowadzali nieład.

Nie pozwól, by niewiedza sprowadziła nas na niewłaściwą drogę,

albo stronniczość wpływała na nasze działania.

Niech w Tobie odnajdziemy naszą jedność,

abyśmy mogli razem podążać do życia wiecznego,

i abyśmy nie zbaczali z drogi prawdy i tego, co jest słuszne.

O to wszystko prosimy Ciebie, który działasz w każdym miejscu i czasie,

w komunii Ojca i Syna, na wieki wieków. Amen.

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Rafał Kamiński, l. 53 z ul. Dworcowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.