Ogłoszenia duszpasterskie – 26.09.2021 r.

 1. W dniu dzisiejszym dzieci z klas 5 obchodzą 1 rocznicę I Komunii Św. Na godz. 15.30 zapraszamy na Mszę św. rocznicową dzieci wraz rodzicami i chrzestnymi. 
 2. Przez ostatni tydzień obecne były w Bazylice relikwie bł. ks. McGivneya. Serdecznie dziękujemy Rycerzom Kolumba za tę inicjatywę. 
 3. Rycerze Kolumba zapraszają we wtorek, 28 września o godz. 15:00 na Stary Rynek w Chojnicach do wspólnej modlitwy w ramach akcji „Koronka na ulicach miast świata”. Co roku, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika  św. Faustyny, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamienią się w miejsca modlitwy, by z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. Zapraszamy do modlitwy wszystkich.
 4. We wtorek, po Mszy św. wieczornej spotkanie dla Domowników Boga.  
 5. W środę obchodzić święto Świętych Archaniołów Rafała, Gabriela i Michała. Jak co roku w tym dniu będzie można przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła. Będzie to można uczynić podczas Mszy św. o godz. 18.00 w Bazylice. Serdecznie zapraszamy.
  W środę zapraszamy także na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w Kościele Gimnazjalnym. Początek o godz. 19.00, a zakończenie w czwartek o godz. 8.00.
 6. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 kandydatów do bierzmowania z klas 8 oraz pierwszych klas szkoły ponadpodstawowej, a po wspólnej modlitwie na spotkanie formacyjne.
 7. W piątek o godz. 18.00, w podziemiach Kościoła Gimnazjalnego, odbędzie się koncert pt. „Podziemia z Jazzem”. Bilety w cenie 25 zł są do nabycia w Promocji Regionu Chojnickiego i przed koncertem. Zapraszamy. 
 8. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:
  a) w piątek, w bazylice: od 17.00 do 18.00 spowiedź, o 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  b) w sobotę, w kościele gimnazjalnym: o 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie; od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
  W tym dniu także kolejny różaniec mężczyzn. Początek w kościele Matki Bożej Fatimskiej  o godz. 8.30.
 9. W piątek rozpoczynamy październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy do Bazyliki na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30.
 10. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje ewangelizacyjne. Potrwają do środy. Już teraz zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu wiary.
 11. Jest do nabycia dwutygodnik „Pielgrzym”oraz gra planszowa „Cztery Księgi”. 
 12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Podolski, l. 65 z ul.Angowickiej (pogrzeb w środę o godz. 10.30). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.