OGŁOSZENIA – 26. 11. 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26. 11. 2023 r.

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. Bardzo dziękujemy Ojcu Sylwestrowi którego gościmy dziś w naszej parafii za wygłoszoną homilię. Po Mszy Świętej będzie można zaopatrzyć się u O. Sylwestra w kalendarze Oblackie.
 3. Dzisiaj zapraszamy młodzież na Dekanalny Dzień Młodych pt. „Chcę żyć!”, który rozpocznie się o godz. 16.00 Mszą św. w naszej Bazylice, następnie o godz. 17.00 odbędzie się koncert zespołu ewangelizacyjnego „Na cały głos”. Obecność kandydatów do bierzmowania z obu roczników obowiązkowa.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”, zapraszamy osoby chętne, które chciałby dołączyć do naszej wspólnoty i pogłębić swoją wiarę.
 5. W każdą środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 8:30 oraz Nowennę do MB Pocieszenia po Mszy świętej o godz. 18:00. 
 6. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę w kościele Gimnazjalnym. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.
 7. W środę po Mszy św. wieczornej rozpocznie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Potrwa do czwartku do godz. 8.00. Modlimy się w intencji naszej ojczyzny, miasta, rodzin, kapłanów, osoby konsekrowane.
 8. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca: a) w piątek, w Kościele Gimnazjalnym: od 17.00 do 18.00 spowiedź, o 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; b) w sobotę, w Kościele Gimnazjalnym: o godz. 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy nabożeństwo pierwszosobotnie; od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 9. W tym dniu także kolejny różaniec mężczyzn. Początek w Kościele Gimnazjalnym o godz. 8.00 Msza św. i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i wyjście procesji różańcowej.
 10. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na spotkanie formacyjne wszystkich kandydatów do Bierzmowania do Kościoła Gimnazjalnego po Mszy św. o godz. 18.00.
 11.  W przyszłą niedzielę 3 grudnia rozpoczynamy Adwent. Roraty będą odprawiane tradycyjnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00, natomiast dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. z kazaniem adwentowym i lampionami o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku. Warto pomyśleć o tym już dzisiaj.
 12. Składamy Serdeczne Bóg Zapłać kolejnym 4 osobom, które w tym tygodniu wsparły przeprowadzone prace przy organach w Bazylice na kwotę 1450,00 zł. Jednocześnie przypominamy, iż wpłacając ofiary na konto możemy to wykorzystać przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym, jako darowiznę na cele kultu religijnego.
 13. W sobotę 2 grudnia o godz. 18.30 odbędzie się w sali nad biurem parafialnym parafii MBKP w Chojnicach spotkanie z Agatą Puścikowską i dr. Pawłem Grabowskim autorami książki pt. „Nie przyszedł do mnie anioł”. Książka, którą będzie można nabyć w cenie promocyjnej, mówi o lekarskim powołaniu, pomocy pacjentom, pierwszym w Polsce wiejskim hospicjum domowym, a także cudach i znakach Pana Boga. 
 14. Pan organista roznosi opłatki wigilijne do naszych domów. Plan ulic na najbliższy tydzień został umieszczony na tablicy ogłoszeń.
 15. Jest do nabycia nowy numer czasopisma „Pielgrzym”.
 16. W tym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Teresa Brzozowska z ul 31 stycznia. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *