Ogłoszenia duszpasterskie – 28.11.2021 r.

 1. Rozpoczęliśmy Adwent. Zapraszamy na Roraty codziennie (oprócz niedzieli) o godz. 6.00 w Bazylice. W czasie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 w Bazylice. 
 2. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Seminarium Odnowy Wiary.
 3. Franciszkanie Maryi i Domownicy Boga zapraszają w środę o godz. 8.00 do Bazyliki na różaniec w intencji miasta, rodzin i kapłanów. 
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  a) w czwartek, w kościele gimnazjalnym: od godz. 8.30 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17.00 do 18.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla Róż Różańcowych;
  b) w piątek, w kościele gimnazjalnym: od 17.00 do 18.00 spowiedź, o 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  c) w sobotę, w kościele gimnazjalnym: o 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie;
  Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  W tym dniu także kolejny różaniec mężczyzn. Początek w Kościele Gimnazjalnym o godz. 8.00.
 5. Zapraszamy na spotkania nowej wspólnoty Ruchu Czystych Serc Chojnice przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w każdą niedzielę o godzinie 18:30 na plebanii. Zapraszamy wszystkich chętnych (do 35 roku życia). Odpowiedzialni: ks. Mateusz Rzepkowski (tel. 695 466 059) i ks. Dominik Roczniak (tel. 795 625 445). 
 6. Nasza parafia zaprasza wszystkich uczniów klas 8, szkół średnich oraz młodzież studencką do „Wolontariatu Młodych”, spotkania formacyjne odbywać się będą w soboty o godz. 11.00 w salce pod plebanią. Pierwsze spotkanie już w najbliższą sobotę.
 7. Rycerze Kolumba, w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30, zapraszają do podziemi Kościoła Gimnazjalnego osoby, które chciałyby podzielić się swoimi opiniami/ spostrzeżeniami / sugestiami na temat funkcjonowania NASZEJ parafii.
 8. W przyszłą niedzielę (5 grudnia) komitet społeczny „Razem dla Aleksa” zaprasza do „Kawiarenki dla Aleksa”. Przed kościołami będzie można nabyć pyszne, domowe ciasta. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na lek dla Aleksa, chorującego na DMA-rdzeniowy zanik mięśni. 
 9. Stowarzyszenie Rodziny Kolpinga zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w III edycji akcji „Napełnij worek Św. Mikołaja dla seniora i osób samotnych”. Szczegółowe informacje znajdziemy na woreczkach przygotowanych przez stowarzyszenie w koszykach na balaskach. Przygotowane artykuły składamy tradycyjnie do skrzyni w nawie bocznej Bazyliki. Akcja potrwa do dnia 15 grudnia.
 10. Stowarzyszenie Rodziny Kolpinga będzie przygotowywało śniadania dla dzieci, które będą uczestniczyły w tegorocznych roratach. Śniadania będą wydawane z racji pandemicznych przy salce pod plebanią po każdej Mszy Św. roratniej. 
 11. Pan organista roznosi opłatki wigilijne do naszych domów.  Plan ulic na najbliższy tydzień został umieszczony na tablicy ogłoszeń. 
 12. Od wtorku, o godz. 5:40 będziemy śpiewać Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 13. W sobotę (4 grudnia) o godz. 10.00 w Kościele Gimnazjalnym zostanie odprawiona Msza św. w intencji poległych Żołnierzy Górników, represjonowanych politycznie oraz ich rodzin. Serdecznie zapraszamy.
 14. W Bazylice, przed balaskami, można obejrzeć naczynia liturgiczne po renowacji. Raz jeszcze pięknie dziękujemy ofiarodawcom. Mamy jeszcze inne naczynia do renowacji, gdyby ktoś chciał ofiarować swoją pomoc. 
 15. Organizujemy pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Odbędzie się ona w terminie 17-24 lutego 2022 r. Szczegółowe informacje na plakacie, na stronie parafii oraz u ks. Dominika Roczniaka (tel. 795-625-445). Prosimy także osoby, które się już zapisały o kontakt w celu wpłaty pierwszej raty za wyjazd. 
 16. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” oraz świecie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (duże – 15 zł, małe – 8 zł).
 17. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Marlena Gortowska, l. 38. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.