Ogłoszenia duszpasterskie – 29.05.2022 r.

 1. Wczoraj w Pelplinie, nasz parafianin Patryk Jutrzenka Trzebiatowski otrzymał święcenia prezbiteratu. Dziś ks. Patryk odprawi Prymicję w Bazylice o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy na to piękne święto ks. Patryka oraz naszej wspólnoty parafialnej.
  Ze względu na Prymicję, Msza św. o godz. 14.00 będzie sprawowana w Kościele Gimnazjalnym.
 2. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Domowników Boga. 
 3. Od środy, 1 czerwca, zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  W dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. 
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  a) w czwartek, w  Bazylice od godz. 8.30 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17.00 do 18.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po Mszy wieczornej spotkanie dla Róż Różańcowych;
  b) w piątek, w Bazylice: od godz. 17.00 do 18.00 spowiedź, o godz. 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  c) w sobotę, w Kościele Gimnazjalnym: o godz. 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie; od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną;
  W tym dniu także kolejny różaniec mężczyzn. Początek w Kościele Gimnazjalnym po Mszy św. i nabożeństwie pierwszosobotnim, czyli około godz. 9.00. 
 5. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy uwielbienia w wigilię tej uroczystości, w sobotę o godz. 17.30, a o godz. 18.00 na Mszę św. wigilijną w Bazylice. 
 6. Grupa parafialna Młody Kolping zaprasza chętne dzieci z klas od 3 do 8 na kolejne warsztaty papiernicze. Temat najbliższych zajęć to zakończenie roku szkolnego. Spotkanie odbędzie się 9 czerwca od godz. 16.00 do 19.00 w salce pod plebanią. Koszt zajęć to 15 zł. Zapisy u p. Asi Orlikowskiej (tel. 663-396-261). 
 7. Stowarzyszenie „Pomocomocni” razem z miastem Chojnice zachęca do udziału w zbiórce rzeczowej na rzecz Ukrainy, która odbędzie 5 czerwca w namiocie OSP przed każdą Mszą św. w Bazylice. Zbierana będzie żywność: sucha (np. ryż), w puszkach oraz dla dzieci. Potrzebne będą także artykuły higieniczne artykuły pierwszej pomocy oraz buty dla dzieci  w różnych rozmiarach. Całość zostanie przewieziona z Chojnic, głównie do ukraińskich sierocińców i domów dziecka oraz na wschód Ukrainy, która objęta jest działaniami zbrojnymi.
 8. Jest do nabycia nowy „Pielgrzym”.
 9. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele remontowo-budowlane naszej diecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 10. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Jan Januszewski, l. 71 z ul. 31 stycznia. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *