Ogłoszenia duszpasterskie 31.07.2022 r.

  1. Zapraszamy na „IX Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2022” do Kościoła Gimnazjalnego. Drugi koncert odbędzie się dzisiaj o godz. 20:00 w wykonaniu: Michał Mogiła – obój (Zielona Góra) i Krzysztof Karcz organy (Bielsko Biała).
  2. Dzisiaj o 21.00 w Bazylice Apel Jasnogórski z pielgrzymami z grupy Kaszubskiej, którzy przybędą do naszego miasta ok. godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Jutro rozpoczynamy w Polsce miesiąc ważnych rocznic patriotycznych i świąt maryjnych również miesiąc abstynencji, dlatego zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do zachowania abstynencji od alkoholu.
  4. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Domowników Boga.
  5. W związku z rozpoczęciem prac remontowych w naszej bazylice, od środy msze św. w dni powszednie będą w kościele gimnazjalnym.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

a) w czwartek w kościele gimnazjalnym od godz. 9.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17.00 do 18.00 dodatkowa okazja do spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla Róż Różańcowych.

b) w piątek, od. godz. 9.00 ks. Szymon odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.
W kościele gimnazjalnym: od godz. 17.00 do 18.00 spowiedź, o godz. 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;

c) w sobotę, w kościele gimnazjalnym: o godz. 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy św. o godz. 8.30; od godz. 9.00 ks. Dominik odwiedzi chorych z posługą sakramentalną; tego dnia kolejny Różaniec Mężczyzn, początek w kościele Jezusa Miłosiernego o godz. 8.0

7. Przewodnik Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zaprasza do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Wyjście 31 lipca po Mszy świętej o godz. 7.00 w Bazylice. Nie każdy jednak może wyruszyć w drogę, ale każdy może stać się częścią naszej grupy. Zachęcamy do odprowadzenia pielgrzymów pierwszego dnia, powierzenia własnych spraw i intencji, które pielgrzymi będą polecać w drodze do Częstochowy. Można również okazać wsparcie materialne lub finansowe. Podczas trwania pielgrzymki do 13. 08. 2022 r. w kościele gimnazjalnym o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. W rozważaniu Apelowym, będziemy nawiązywać do tematyki poszczególnych dni na pielgrzymce. Zapraszamy codziennie.

8. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chojnicach ogłasza nabór kandydatów z terenu powiatu chojnickiego gotowych stworzyć rodzinę zastępczą dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą dalej przebywać ze swoimi rodzinami biologicznymi. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

9. Jest do nabycia „Pielgrzym”, „Kalendarz Misyjny” w cenie 10 zł” oraz książeczka „Pokój i pojednanie” również w cenie 10 zł.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jerzy Bronka, l. 61, z ul. Młyńskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…