Ogłoszenia duszpasterskie – 4.07.2021r.

  1. Zapraszamy na „VIII Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2021” do Kościoła Gimnazjalnego. Pierwszy koncert odbędzie się dzisiaj (4 lipca) o godz. 20:00 w wykonaniu: Hanny Dys – organy (Gdańsk) i Łukasza Załęskiego – tenor (Gdańsk).
  2. W poniedziałek rozpocznie się nowenna dekanalna za ojczyznę do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Pierwszy i ostatni dzień nowenny będzie w naszej parafii o godz. 19.00. Pozostałe dni w innych parafiach naszego dekanatu. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. We wtorek, po Mszy św. wieczornej spotkanie dla Domowników Boga.  
  4. Zapraszamy na „VIII Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2021” do Kościoła Gimnazjalnego. Pierwszy koncert odbędzie się dzisiaj (4 lipca) o godz. 20:00 w wykonaniu: Hanny Dys – organy (Gdańsk) i Łukasza Załęskiego – tenora z (Gdańska).
  5. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii złożone na kolektę i przelewane na parafialne konto (42 1020 1491 0000 4102 0026 9944). 
  6. Organizujemy dwudniowy wyjazd do Warszawy na beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego. Pierwszego dnia odwiedzimy kościół p.w. św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. To tutaj bł. ks. Jerzy Popiełuszko w czasie nocy stanu wojennego odprawiał Msze Święte za Ojczyznę. Jego męczeńska droga doprowadziła Polskę do niepodległości. Modlitwa przy grobie bł. ks. Jerzego oraz Msza Święta. Następnie udamy się do centrum stolicy. Wizyta w Bazylice Archikatedralnej p.w. św. Jana Chrzciciela – miejscu pochówku Prymasa Tysiąclecia. Drugiego dnia weźmiemy udział w uroczystościach beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zapisy u ks. Dominika Roczniaka osobiście lub pod numerem tel. 795-625-445.
  7. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 31 lipca do 13 sierpnia. W tym roku będziemy pielgrzymować w tradycyjny sposób, a nie „sztafetowo”. Nie wszędzie będzie można nocować pod dachem (szkoła, remiza, etc.), dlatego już dziś warto zatroszczyć się o namiot. Spotkania informacyjne i zapisy odbędą się 18 i 25 lipca, w salce katechetycznej o godz. 17.00 (Chojnice, Plac Kościelny 5). Zapisać można się także przez Facebook: Bazylika Mniejsza w Chojnicach. Dane kontaktowe  i informacje na plakacie.
  8. Parafia MBKP w Chojnicach organizuje w dniu 16 lipca pieszą pielgrzymkę na uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej w Zamartem. Wymarsz z parafii MBKP o godz. 7.30. Msza święta odpustowa w Zamartem o godz. 12.00. W związku z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dla organizatorów ruchu pielgrzymkowego podczas stanu epidemii COVID-19 w Polsce należy zgłosić swój udział w biurze parafialnym MBKP w Chojnicach (tel 52 397 43 80). 
  9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Skiba, śp. Mirosława Jeszka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.