Ogłoszenia duszpasterskie – 7.08.2022

 1. Zapraszamy codziennie ( włącznie do piątku 12 sierpnia) do kościoła gimnazjalnego na Apel Jasnogórski o godz. 21.00. W rozważaniu apelowym, będziemy nawiązywać do tematyki poszczególnych dni na pielgrzymce.
 2. Dzisiaj o godz. 8.30 wyruszyła chojnicka grupa rowerowej pielgrzymki na Jasną Górę. Pamiętajmy w modlitwie o pątnikach tej pielgrzymki.
 3. Trwa w Polsce miesiąc ważnych rocznic patriotycznych i świąt maryjnych również miesiąc abstynencji, dlatego zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do zachowania abstynencji od alkoholu.
 4. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Domowników Boga.
 5. W środę uroczystość św. Wawrzyńca, męczennika, głównego patrona naszej diecezji. Pamiętajmy o sobie w modlitwie.
 6. W piątek o godz. 17.00 w kościele gimnazjalnym pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem.
 7. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca, dlatego zapraszamy do kościoła gimnazjalnego na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godz. 20.30.
 8. W niedzielę (14 sierpnia) na Mszy św. o godz. 14.00 będziemy gościć Chór Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego „NON SERIO”, a następmnie po niej odbędzie się koncert).
 9. Przypominamy, że w związku z rozpoczęciem prac remontowych w naszej bazylice, msze św. w dni powszednie są w kościele gimnazjalnym.
 10. Parafia rozpoczęła realizację prac renowacyjnych w Bazylice w trudnym okresie. Wojna – inflacja. Motywem dopingującym, oprócz realnej potrzeby, są obiecane środki finansowe zewnętrzne. W imieniu całej parafii bardzo serdecznie za nie dziękuję: Starostwu naszemu za 200 tys. zł; miastu za 500 tys. zł; Urzędowi Marszałkowskiemu za 200 tys. zł; ministrowi za 260 tys. zł. Razem 1.160 tys. zł. Z naszych parafialnych ofiar, zbiórek i kolędy na chwilę obecną mamy prawie 100 tys. zł. Bóg Zapłać. Najniższa oferta na nasze 4 instalacje wynosiła 1 898 945,13 zł. Aby obiecane środki finansowe nie przepadły nam z końcem roku kalendarzowego, postanowiłem zmniejszyć zakres prac w sposób umożliwiający ich dokończenie w czasie późniejszym, bez większych robót tzw. brudnych. Nowa najniższa oferta, która jest realizowana wynosi 1 334 410,43 zł. Przewyższa na chwilę obecną obiecane i zgromadzone nasze środki finansowe. Kolekta za tydzień będzie przeznaczona na ten cel. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary, czy to w biurze parafialnym czy przelewane na parafialne konto. Bóg Zapłać.
  Zachęcamy bardzo serdeczne również do modlitwy w intencji poprawnie przeprowadzonej inwestycji. Bóg Zapłać za wszelką troskę o nasze wspólne dziedzictwo, materialne i duchowe.
 11. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chojnicach ogłasza nabór kandydatów z terenu powiatu chojnickiego gotowych stworzyć rodzinę zastępczą dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą dalej przebywać ze swoimi rodzinami biologicznymi. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 12. Jest do nabycia nowy „Pielgrzym”, oraz książeczka „Pokój i pojednanie” w cenie 10 zł.
 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Henryk Schumann, z ul. Ogrodowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…