Ogłoszenia parafialne 25.09.2022 r.

1. W minione dwie soboty dzieci i młodzież parafialna: ministranci, schola i Młody Kolping uczestniczyła w warsztatach różańcowych, podczas których wykonywała różańce z myślą o zbliżającym się miesiącu październiku. Dzisiaj po Mszach Św. o godz. 9, 10.30 i 11.15 będzie można nabyć różańce za dowolną ofiarę, która przeznaczona będzie na kolejne działania dzieci i młodzieży. Zachęcamy do wsparcia ich inicjatywy.

2. W poniedziałek wyrusza z naszej parafii młodzież maturalna na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, by wspólnie z całą diecezją modlić się o Boże łaski i opiekę Maryi na ostatni rok nauki, egzaminy maturalne oraz dalszy wybór drogi życia. Otoczmy ich naszą modlitwą.

3. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Domowników Boga.

4. Co roku w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika  św. Faustyny, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamienią się w miejsca modlitwy, by z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. W środę zapraszamy o godz. 15:00 na Stary Rynek w Chojnicach. W tym roku towarzyszą nam intencje: za kapłanów, Za oddalenie pandemii koronawirusa i przestrzeganie przez wszystkich rządzących należnych praw i wolności obywatelskich. Za rządzących, aby sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra nas wszystkich. O pokój na Ukrainie i na całym świecie. O  powrót  uchodźców  do  ich  ojczystych krajów i  pomoc w odbudowie ich domów. Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

5. Zakończyły się zapisy kandydatów do bierzmowania.    Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas 8 – do wyboru: w środę po mszy św. wieczornej w kościele gimnazjalnym lub w niedzielę po mszy św. o godz. 14.00 w bazylice. W gablocie ogłoszeń wywieszony zostały listy kandydatów do bierzmowania z przydziałem do poszczególnych grup. Podział może ulec zmianie. O terminie spotkania poinformujemy na bieżąco. Prosimy śledzić ogłoszenia parafialne. Podane są również terminy spotkań grup ze szkół ponadpodstawowych.

6. W środę ok. 19.00 rozpocznie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Potrwa do czwartku do godz. 7.00. Modlimy się w intencji naszej ojczyzny, miasta, rodzin, kapłanów, osoby konsekrowane.

7. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca: w kościele gimnazjalnym: o 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy o godz. 8.30 nabożeństwo pierwszo sobotnie; od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W tym dniu także kolejny różaniec mężczyzn. Początek w kościele Matki Boskiej Fatimskiej o godz. 8.30.

8. W sobotę rozpoczyna się październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy do kościoła gimnazjalnego na nabożeństwa różańcowe: dorosłych i młodzież w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30. Dzieci natomiast, zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 16.45

9. Od pierwszej soboty października w naszej parafii będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu w każdą sobotę miesiąca. Rozpocznie się ona zaraz po Mszy św. wieczornej i będzie trwała ok. godziny. Podczas tej modlitwy będzie obecny kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.

10. Natomiast od pierwszej niedzieli października będziemy 5 minut przed Mszą św. odczytywać krótkie katechezy eucharystyczne, które mają na celu wyjaśnić nam poszczególne części Mszy św. oraz obecne na niej gesty i symbole, aby pomóc nam zrozumieć i głębiej przeżywać to wyjątkowe spotkanie z Jezusem Chrystusem.

11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy brata z III zakonu paulistów. Po każdej Mszy św. będzie można nabyć u Niego „Słowo na każdy dzień. Ewangelia 2023”, Pismo Święte i inne książki, również dla dzieci i młodzieży. 

12. Parafia Matki Boskiej Fatimskiej zaprasza na Weekend formacyjny z dr Iwoną Niedbalską, w dniach 14 – 16 Października. Temat: „Zrozumieć nastolatka i siebie, czyli konferencje dla wszystkich.” Zapisy: 509117868.

13. W Chojnickim Centrum Kultury do środy będzie wyświetlany film „Johnny”, który opowiada o życiu i posłudze ks. Jana Kaczkowskiego.

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Helena Sobierajczyk, l.68, z ul. Przemysłowej oraz Jerzy Januszewski, l.63, z ul. Nad dworcem. Wieczny odpoczynek…