Ogłoszenia 9.10.2022 r.

1. Dzisiaj kolekta inwestycyjna przeznaczona na trwające prace remontowe w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.

2. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy do kościoła gimnazjalnego na nabożeństwa różańcowe: dorosłych i młodzież w dni powszednie
o godz. 17.30, a w niedziele do bazyliki o godz. 18.30. Dzieci natomiast, zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 16.45.

3. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Domowników Boga.

4. W czwartek 13 dzień miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie do kościoła gimnazjalnego na godz. 20.30.

5. W gablocie ogłoszeń wywieszone zostały terminy spotkań w grupach dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy o zapoznanie się z nimi.  

6. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę miesiąca. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.
W najbliższą sobotę podczas tej adoracji będzie wieczornica ze św. Janem Pawłem II z okazji XXII Dnia Papieskiego, który jest dnia następnego.

7. W miesiącu październiku wzorem lat ubiegłych jako parafia chcemy dołączyć do zbiórki opatrunków dla Afryki „Opatrunek na ratunek” organizowanej przez fundację Redemptoris Missio. Zachęcamy do wsparcia zbiórki poprzez przynoszenie do zakrystii potrzebnych środków: gazy i kompresy jałowe i niejałowe, plastry na rolkach, opaski dziane i elastyczne, rękawice jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary), maść cynkowa, ichtiolowa, Sudocrem, Tribiotic, Clotrimazolum, płyny do odkażania ran (np. Octanisept, Octedin itp.), termometry bezrtęciowe, ciśnieniomierze, puls oksymetry.

8. Parafia Matki Boskiej Fatimskiej zaprasza na Weekend formacyjny z dr Iwoną Niedbalską, w dniach 14 – 16 Października. Temat: „Zrozumieć nastolatka i siebie, czyli konferencje dla wszystkich.” Zapisy: 509117868.

9. Wróciły do naszej parafii, po renowacji kolejne naczynia liturgiczne. Tym razem możemy je zobaczyć  w kościele gimnazjalnym- są wystawione. Na jednym z nich mającym piękny ornament, pod stopką widnieje napis : Przew. X. Dziek. Marchlewskiemu w dniu św. Pawła 1939. Stow. Żyw .Różańca.(pisownia  dosłowna). Jak wiemy ks. Paweł Marchlewski był proboszczem naszej parafii i został zamordowany w dolinie śmierci. Oddaliśmy do dalszej renowacji dwa kielichy Mszalne wraz z patenami. Składamy serdeczne Bóg Zapłać, osobą – rodziną wspierającym wspomnianą renowację.

10. W najbliższy piątek, w kościele gimnazjalnym, o godz. 15.00, odbędzie się pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem.

11. Jest do nabycia „Pielgrzym”.

12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Edward Literski, lat 90, z ulicy Dworcowej, śp. Sandra Błaszczyk lat 22, śp. Gerard Chełmowski, z ul. Warszawskiej. Wieczny odpoczynek…