Ogłoszenia duszpasterskie – 11.07.2021 r.

 1. 13 lipca we wtorek o godzinie 18.00 w naszej bazylice nastąpi zakończenie dekanalnej nowenny do św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. Zapraszamy wszystkich, by w obecności relikwii tego świętego, prosić Boga o Łaskę Miłosierdzia dla nas i naszej Ojczyzny. Liczymy również, na obecność osób noszących to  imię.    Za inicjatywę nowenny i peregrynacji dziękujemy Rycerzom z Zakonu Templariuszy z Chojnic.
 2. We wtorek, po Mszy św. wieczornej spotkanie dla Domowników Boga.  
 3. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii złożone na kolektę i przelewane na parafialne konto (42 1020 1491 0000 4102 0026 9944).
 4. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych odnowili 2 kielichy do przechowywania Najświętszego Sakramentu
  w Tabernakulum. Małżeństwo Ewa i Andrzej podjęli się  odnowić następny. Bardzo serdecznie w imieniu wspólnoty parafialnej dziękuję rodzicom i małżeństwu. Mamy jeszcze kilka innych kielichów do odnowy. Bóg Zapłać za już  odnowione.
 5. W dniach od 11 do 12 września organizujemy dwudniowy wyjazd do Warszawy na beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego. Pierwszego dnia odwiedzimy kościół p.w. św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. To tutaj bł. ks. Jerzy Popiełuszko w czasie nocy stanu wojennego odprawiał Msze Święte za Ojczyznę. Jego męczeńska droga doprowadziła Polskę do niepodległości. Modlitwa przy grobie bł. ks. Jerzego oraz Msza Święta. Następnie udamy się do centrum stolicy. Wizyta w Bazylice Archikatedralnej p.w. św. Jana Chrzciciela – miejscu pochówku Prymasa Tysiąclecia. Drugiego dnia weźmiemy udział w uroczystościach beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Koszt 350 zł. Zapisy u ks. Dominika Roczniaka osobiście lub pod numerem tel. 795-625-445.
 6. Parafia Nieżychowice organizuje w dniach od 2 do 4 sierpnia pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, do Krakowa, Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt 300 zł obejmuje przejazd, dwa noclegi
  i ubezpiecznie. Zapisy i kontakt ks. Ryszard Ptak, tel. 513-059-521(najlepiej w godz. 18.30-19.00).
 7. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 31 lipca do 13 sierpnia. W tym roku będziemy pielgrzymować w tradycyjny sposób, a nie „sztafetowo”. Nie wszędzie będzie można nocować pod dachem (szkoła, remiza, etc.), dlatego już dziś warto zatroszczyć się o namiot. Spotkania informacyjne i zapisy odbędą się 18 i 25 lipca, w salce katechetycznej o godz. 17.00 (Chojnice, Plac Kościelny 5). Zapisać można się także przez Facebook: Bazylika Mniejsza w Chojnicach. Dane kontaktowe i informacje na plakacie.
 8. Ukazała się nowa książka o kandydatce na ołtarze siostrze Adelgund Tymińskiej z Chojnic. Jej promocja już wkrótce.
 9. Jest do nabycia nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym”. 
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Regina Dąbrzalska lat 86 z ul. Dworcowej, śp. Leszek Świątek-Brzeziński lat 67 z ul. Cechowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.