Ogłoszenia duszpasterskie – 26.06.2022 r.

 1. Pięknie dziękujemy wszystkim uczestniczącym w Oktawie Bożego Ciała. W sposób szczególny dziękujemy dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom pierwszokomunijnym, służbie liturgicznej, Rycerzom Kolumba oraz wszystkim zaangażowanym w różny sposób w procesje z Najświętszym Sakramentem. Niech Pan Bóg Wam błogosławi. 
 2. W poniedziałek w liturgii wspominać będziemy Najświętszą Maryję Pannę Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 odmówimy nowennę do Niej. Serdecznie zapraszamy.
 3. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Domowników Boga.
 4. W środę uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu w Bazylice o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00, a w Kościele Gimnazjalnym o godz. 8.00. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na rzecz Stolicy Apostolskiej (świętopietrze).
  W tym dniu za nawiedzenie naszej Bazyliki i modlitwę słowami Ojcze nasz… i Wierzę… można uzyskać odpust zupełny.
  Jest to dzień urodzin i imienin ks. kan. Pawła Piesika oraz dzień imienin p. Piotra Puczyńskiego, naszego kościelnego. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie. 
 5. W nocy ze środy na czwartek, w Kościele Gimnazjalnym odbędzie się comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek w środę o godz. 19.00, a zakończenie w czwartek o godz. 8.00.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:
  b) w piątek, w Bazylice: od godz. 17.00 do 18.00 spowiedź, o godz. 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  c) w sobotę, w Kościele Gimnazjalnym: o godz. 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie; od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną;
  W tym dniu także kolejny różaniec mężczyzn. Początek w kościele Matki Bożej Królowej Polski o godz. 8.30. 
 7. Zapraszamy na „IX  Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2022” do Kościoła Gimnazjalnego. Pierwszy koncert odbędzie się w niedzielę, 3 lipca o godz. 20:00 w wykonaniu: Daniela Strządały – organy (Katowice).
 8. W przyszłą niedzielę w Borzyszkowach odbędzie się Franciszkański Piknik Rodzinny. Szczegóły na plakatach. 
 9. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”. 
 10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Bogumiła Januszewska, l. 83 z ul. Broniewskiego, śp. Henryk Rochowiak, l. 80 z Al. Brzozowej (pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00 na Cm. Komunalnym). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…