OGŁOSZENIA 03. 03. 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03. 03. 2024 r.

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”, zapraszamy osoby chętne, które chciałby dołączyć do naszej wspólnoty i pogłębić swoją wiarę.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca: w bazylice od godz. 9.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17.00 do 18.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W szczególny sposób zapraszamy na spowiedź kandydatów do bierzmowania, którzy przyjmą ten sakrament już w poniedziałek 11 marca oraz ich rodziców i świadków bierzmowania. Po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla Róż Różańcowych.
 4. W Piątek – po zakończonej Mszy św. o godz. 8.30 w Bazylice droga krzyżowa dla dorosłych oraz o godz. 15.15 w Kościele Gimnazjalnym; O godz. 17.00 droga krzyżowa dla dzieci w Kościele Gimnazjalnym. Droga krzyżowa dla młodzieży o godzinie 19.00 w Kościele Gimnazjalnym. Tradycyjnie po DK dla młodzieży będzie zbiorka do puszek na kolonie dla dzieci z Żytomierza na Ukrainie (w tym roku też odbędą się w Białogórze od 12 czerwca). W niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na Gorzkie Żale.
 5. Od poniedziałku 4 marca w biurze parafialnym będziemy przyjmować intencje mszalne na drugą połowę roku od lipca do grudnia tego roku.
 6. Od 4 do 6 marca odbędą się Szkolne Rekolekcje Wielkopostne dla Wszystkich Szkół Średnich w Chojnicach w godz. od 8.00 do 10.00 w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. Polecamy Waszej modlitwie to Ewangelizacyjne dzieło oraz naszą młodzież, aby ten czasy zaowocował w ich życiu.
 7. Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wspiera remont i wyposażenie ochronki parafialnej dla dzieci w Gusap (diecezja Madang) w Papui Nowej Gwinei, gdzie posługę pełni pochodzący ze Skarszew ks. Michał Szulc (więcej informacji o projekcie na stronie Caritas Diecezji).
 8. W sobotę – po Mszy św. wieczornej zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 9. 11 marca, w 31-tą rocznicę ustanowienia naszej fary Bazyliką, o godz. 18.00, w naszej bazylice, ks. biskup Ryszard Kasyna naszej młodzieży udzieli sakramentu bierzmowania. Ostanie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z II roku formacji mających przyjąć ten sakrament odbędzie się w najbliższy piątek 9 marca po drodze krzyżowej dla młodzieży o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa!
 10. Za tydzień kolekta inwestycyjna przeznaczona na rzecz naszej Bazyliki. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.
 11. Jest do nabycia nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”.
 12. W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Wiesław Ostaszewski z ul. Piłsudskiego l. 67. Wieczny odpoczynek…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *