OGŁOSZENIA 07. 01. 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 08. 01. 2024 r.

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”, zapraszamy osoby chętne, które chciałby dołączyć do naszej wspólnoty i pogłębić swoją wiarę.
 3. Chorych z posługą sakramentalną ks. Karol odwiedzi w sobotę 13 stycznia, a ks. Dominik w sobotę 3 lutego od godz. 9.00.
 4. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę w Kościele Gimnazjalnym. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.
 5. Dziękujemy p. Andrzejowi Skibie za przyjęcie zaproszenia do Chojnic chóru męskiego ,,Słowiki 60” ze Szczecina.  Dzisiaj w Bazylice, o godzinie 12.00 chór będzie uczestniczył w Mszy św. i bezpośrednio po niej odbędzie się koncert. Na V Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym ,,Varsovia Cantat” chór zdobył ,,Złotą Lirę”. Zapraszamy na koncert kolęd.
 6. Od 27 grudnia 2023 r. odwiedzamy naszych parafian tradycyjnie z wizytą duszpasterską, jako duszpasterze pragniemy odwiedzić Was, drodzy Parafianie, aby poprzez wspólną modlitwę dziękować Panu Bogu za otrzymane łaski i prosić o dalsze błogosławieństwo na 2024 rok. W soboty kolędowanie będziemy rozpoczynali o godz. 14.00, w niedziele o godz. 15.00, w pozostałe dni tygodnia o godz. 15.30. W razie niemożności przyjęcia „Kolędy” w wyznaczonym terminie, prosimy o kontakt z ks. Karolem w celu ustalenia dogodnego terminu. Plan kolęd:
8. 1 PONIEDZIAŁEKUL. PIŁSUDSKIEGO (NR. PARZYSTE),
PL. ŚW. JERZEGO, UL. ZABORSKA
9. 1 WTOREKUL. PIŁSUDSKIEGO, (NR. NIEPARZYSTE),
UL. ANGOWICKA 2-26, 
10. 1 ŚRODAUL. ANGOWICKA, UL. TARGOWA
  11. 1 CZWARTEKUL. SWAROŻYCA, UL. ROLBIECKOEGO,
UL. ŚWIĘTOPEŁKA, UL. MESTWINA,
PL. NIEPODLEGŁOŚCI, UL. OKRĘŻNA,
UL. GRUNWALDZKA, UL. BOCZNA, UL. BANKOWA, UL. SUKIENNIKÓW
  12. 1 PIĄTEKUL. KOŚCIUSZKI, UL. GIMNAZJALNA,
UL. POCZTOWA, UL. KRETA, UL. KOSZAROWA,
UL. PODGÓRNA
13. 1 SOBOTAUL. WYSOKA, UL, LIPOWA
14. 1 NIEDZIELAUL. MŁYŃSKA, UL, MYŚLIBOJA, UL. STARY RYNEK
 • W miesiącu styczniu ze względu na wizyty duszpasterskie biuro parafialne będzie czynne tylko w godzinach przedpołudniowych.
 • Za tydzień kolekta inwestycyjna jest przeznaczona na dalsze remonty w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.
 • Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie we współorganizację i prowadzenie tegorocznego Orszaku Trzech Króli.
 • W środę 10 stycznia po mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich mężczyzn na konferencje i adoracje Najświętszego Sakramentu.
 •  13 i 14 stycznia zapraszamy dzieci na warsztaty muzyczne do podziemi kościoła gimnazjalnego zapisy po mszy świętej w zakrystii.
 • Przypominamy, iż w zakrystii możemy zaopatrzyć się w wodę święconą w buteleczkach.
 • Jest do nabycia „Pielgrzym”.
 • W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Krystyna Adamczyk oraz śp. Zofia Klebs. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *