OGŁOSZENIA 17. 03. 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17. 03. 2024 r.

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”, zapraszamy osoby chętne, które chciałby dołączyć do naszej wspólnoty i pogłębić swoją wiarę.
 3. W Piątek – po zakończonej Mszy św. o godz. 8.30 w Bazylice droga krzyżowa dla dorosłych oraz o godz. 15.15 w Kościele Gimnazjalnym; O godz. 17.00 droga krzyżowa dla dzieci w Kościele Gimnazjalnym. Droga krzyżowa dla młodzieży o godzinie 19.00 w Kościele Gimnazjalnym. Tradycyjnie po DK dla młodzieży będzie zbiorka do puszek na kolonie dla dzieci z Żytomierza na Ukrainie (w tym roku też odbędą się w Białogórze od 12 czerwca). W niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 4. W sobotę – po Mszy św. wieczornej zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 5. Jest do nabycia nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”.
 6. Od 2 tygodni działa w naszej parafia internetowa księga intencji Mszalnych. Po wejściu na nasza stronę internetową: www.bazylikachojnice.pl i wybraniu ikony intencje, zostaniemy przekierowani do internetowej księgi intencji naszej parafii.  Tam możemy zamówić intencje do końca roku kalendarzowego. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość zarezerwowania Mszy św. w wolnym terminie (jeśli przy dacie i godzinie nie ma żadnej intencji). W tym celu należy wybrać przycisk „Zarezerwuj”. Zostaniemy przeniesieni do formularza obsługującego dany termin. Wpisujemy dane kontaktowe i dane rezerwowanej Intencji Mszalnej. Po przesłaniu wypełnionego formularza można też złożyć dowolną ofiarę za złożoną intencje. Zachęcamy do korzystanie z tej formy zamawiania intencji mszalnych.
 7. Organizujemy wyjazd na Dzień Młodzieży w Kościerzynie, który odbędzie się 24 marca. Wpisowe wynosi 20 zł. Pozostałe koszty pokrywa parafia.  Zachęcamy młodzież w sposób szczególny kandydatów do bierzmowania. Zgłoszenia przyjmują ks. Dominik i ks. Karol.
 8. W dniach od 24 do 29 czerwca organizujemy kolonie parafialne dla dzieci i młodzieży do Krakowa. W programie kolonii min. zwiedzanie Krakowa, Wieliczki, Wadowic, Łagiewnik, i cały dzień w Enerdzylandii. Koszt kolonii to 1600 zł.  Zapraszamy dzieci i młodzież od 4 do 8 klasy szkoły podstawowej. Zapisy u ks. Karola ilość miejsc ograniczona.
 9. Składamy serdeczne Bóg Zapłać, za złożone ofiary przed tygodniem, na kolektę inwestycyjną, związaną z spłatą zadłużenia za zrealizowane prace instalacyjne. Zebraliśmy 9.284 zł.   A więc trochę mniej niż w lutym. Dzisiaj składane ofiary są przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne w Pelplinie.
 10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Zamartego w najbliższą środę. Będą w niej uczestniczyli wszyscy kapłani naszego dekanatu.
 11. W czwartek spowiedź przedświąteczna w parafii św. Jadwigi Królowej od godz. 16.00 do 18.00 i od godz. 18.30 do 19.00. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. przy pomocy kapłanów z całego dekanatu.
 12. W przyszłą sobotę ks. Dominik i ks. Karol odwiedzą chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną. Zachęcamy, aby swoich najbliższych chorych zgłosić do piątku włącznie w biurze parafialnym lub zakrystii po Mszy św.
 13. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa, zwana też Niedzielą Męki Pańskiej. O godz. 18.00 przed kościołem Matki Bożej Królowej Polski rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Zakończenie przed Bazyliką. Zapraszamy do udziału w tej ostatniej Drodze Krzyżowej podczas tegorocznego Wielkiego Postu.
 14. Osoby bierzmowane 11 marca, które nie odebrały pamiątek po udzieleniu tegoż sakramentu, mogą odebrać swoją pamiątkę z zakrystii Bazyliki. Na naszej stronie internetowej możemy obejrzeć zdjęcia z uroczystości udzielenia sakramentu bierzmowania
 15. W najbliższy piątek na Drogach Krzyżowych dla dorosłych oraz w niedzielę Gorzkich Żalach będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 16. W przyszłą niedziele młodzież naszej parafii będzie rozprowadzać palmy, dochód będzie przeznaczony na kolonie letnie dla tej młodzieży.
 17. Siostry Pallotynki  organizują pielgrzymkę z Chojnic do Medjugorje w dniach od 13 do 21 kwietnia tego roku są jeszcze wolne miejsca szczegółowe informacje w gablocie naszego kościoła i na stronie internetowej.
 18. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Bożena Krzoska z ul. Grunowo l.60, śp. Kazimierz Jeżewski z ul. Przemysłowej l. 65, śp. Irena Kąkolewska z ul. 31-stycznia l. 76, śp. Pelagia Musiejko l. 93. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *