Ogłoszenia 13.08.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13. 08. 2023 r.

  1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
  2.  Dzisiaj kolekta inwestycyjna przeznaczona na pokrycie kosztów zakończonych prac remontowych w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.
  3. Śpiesząc na pomoc mieszkańcom Słowenii, którzy od kilku dni zmagają się ze skutkami powodzi, Kościół w Polsce ustanowił 15 sierpnia br. Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP na każdej Mszy Świętej modlić się będziemy za poszkodowanych, a przed Kościołami odbędzie się zbiorka do puszek. Zapraszamy wszystkich do zaangażowania się w tę pomoc.
  4. W poniedziałek 14 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękowali dobremu Bogu za 4-letnią posługę ks. Szymona Gwardzika w naszej parafii.  Ks. Szymon z dniem 20 sierpnia zostaje skierowany do posługi w nowej parafii  pw. Wszystkich Świętych w Skórczu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. We wtorek 15 sierpnia będziemy obchodzili uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Msze św. tego dnia zostaną odprawione według porządku niedzielnego, po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kłosów zbóż, ziół i kwiatów.
  6. W środę po wieczornej Mszy św. spod kościoła Marki Boskiej Fatimskiej wyruszy pielgrzymka do Zamartego – Zapraszamy.
  7. Dzisiaj o godz. 21.00 zapraszamy na ostatni Apel Jasnogórski z Nabożeństwem Fatimskim do Bazyliki – jako wyraz naszej modlitewnej łączności z pielgrzymami pielgrzymki pieszej i rowerowej na Jasną Górę.
  8. 16 sierpnia zapraszamy na Mszę św. za Ojczyznę do Bazyliki o godz. 18.00.
  9.  W czwartek 17 sierpnia po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”.
  10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janusz Klebs, śp. Barbara Frąszczak. – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *